<p>Mit hozhatnak a következő évtizedek? Mi lesz, ha a robotok miatt több szabadidőnk lesz? A szakember szerint ez már régóta így van, elég csak a mosógépre gondolni. </p>
Forrás: Thinkstock
Azt már tudjuk, hogy amit a tudósok jövendölnek, szinte sohasem következik be, az ellenkezője viszont inkább. De vajon milyen jövőt képzelnek el az úgynevezett átlagemberek? Mit mondanak, mi vár ránk? Az Ericsson cég közvélemény-kutatást végzett e témában.
Testünkkel irányítjuk a gépeket
Az új technológiai eszközök ugyanúgy értik majd a testbeszédünket és arckifejezéseinket, mintha emberek lennének.
Fülhallgató horkolás ellen
Megjelennek azok a fülhallgatók, amelyeket alvás közben használunk majd. De miért aludna valaki egy ilyen szerkezettel a fülében? Azért, mert képes lesz kiszűrni a családtagok horkolását.
Nem igazi tudás
Az internet világában már mindenre azonnal rá tudunk keresni. Ez azt jelenti, hogy minden eddiginél gyorsabban fogunk tanulni, de a világhálóról szerzett ismereteket ugyanilyen gyorsan el fogjuk felejteni.
Nem kell majd dolgozni
Nem lesz szükségünk munkára ahhoz, hogy teljes értékű életet élhessünk. Sokan azt szeretnék, ha robotok dolgoznának helyettük, mert így több szabadidejük lenne.
Séta az emlékeinkben
Képzeljük el, milyen lenne besétálni a fényképekbe és újra átélni az emlékeinket? Egy „virtuális valóság” nevű alkalmazással erre is sor kerülhet a jövőben.
Levegőben utazni a munkába
A városokban zsúfoltak az utak, de a légtér szabad. Ezért légifolyosók lesznek drónok és repülők számára, így nem kell majd a villamoson nyomorognunk.
– A robotok már régóta felszabadítják a szabadidőnket, erre legjobb példa a mosógép (de nem gondolunk rá úgy, mint egy robotra, pedig valójában az). A munkahelyeken a robotok, intelligens algoritmusok használata egyfelől munkahelyeket szüntet meg, másfelől viszont új pozíciókat is teremt – mondta a Borsnak Kánai András jövőkutató. – A legnagyobb pozitívumnak mégis az várható, hogy a lélekölőbb, automatikus munkatípusok helyett az emberek gondolkodósabb feladatokkal foglalkozhatnak. Például a jogi mesterséges intelligencia használatával több idejük marad az ügyvédeknek a stratégiakészítésre, az elmélyült gondolkodásra – a ROSS nevű mesterséges intelligencia még jogi összefoglalókat is ír helyettük. De ennek a folyamatnak még az elején vagyunk. Most tanuljuk majd meg az igazán intelligens rendszerekkel való együttműködés folyamatát – folytatta a szakember.