Aktuális

Karácsonyi jó cselekedet: így adományozzunk!

Bors

Létrehozva: 2017.12.19.

<p>Karácsony előtt mindig megnövekszik az adományozási kedv, azonban nemcsak ilyenkor, hanem az év minden szakában szükség van a segítségre. Szegény családoknak, árva gyerekeknek, de akár állatotthonoknak is adhatunk, de minden esetben érdemes átgondolni, hogy mire van a legnagyobb szükség. </p>

Karácsonyi jó cselekedet: így adományozzunk!

A szemét nem ajándék

Sokan úgy gondolják, hogy az ünnepek előtti adakozás nem más, mint takarítás előtti lomtalanítás. Hiába rászoruló emberek­nek adományozunk, az még nem azt jelenti, hogy a számunkra szemétbe való tárgyak nekik jók lehetnek. Persze vannak olyan jó állapotú bútorok, játékok, amelyek másoknak hasznosak lehetnek, de ezeket szállítás előtt alaposan nézzük át, esetleg tisztítsuk meg, hogy olyan állapotban kerüljenek a következő gazdájukhoz, ahogy mi is szívesen elfogadnánk. Már csak azért is érdemes ezt megtennünk, mivel az egyes szeretetszolgálatok átnézhetik, és ha nem megfelelő állapotú az adomány, akkor akár vissza is küldhetik. 

Figyelembe kell vennünk azt is, ha háztartási gépet szeretnénk adományozni, hogy az megfelelően, hibátlanul működjön, mivel a rászorulóknak nincs pénzük a nem működő gépek megjavíttatására. 

Személyesen biztos

Ha azt szeretnénk, hogy az ajándékok, adományok biztosan célt érjenek, akár személyesen is adományozhatunk. Ezzel kapcsolatban felkereshetünk egy számunkra szimpatikus adománygyűjtő szervet, amely összekapcsolhat a rászorulókkal. Emellett a közvetlen környezetünkben is kereshetünk olyan családot vagy menhelyet, ahol szívesen veszik a segítséget, így egyeztetés után megbeszélhetjük, hogy mire van a legnagyobb szükségük. 

Válasszuk ki a megfelelő módszert!

Rengeteg adományozási módszer közül választhatunk, amellyel szebbé tehetjük az arra rászorulók ünnepét. Egy cipősdoboznyi ajándékkal, tartós élelmiszerrel, pénzzel, játékokkal vagy akár ruhákkal is megajándékozhatunk egy családot, menhelyet, gyermeket. A személyes adományozásnál fontos, hogy mindig felmérjük, mivel tudunk a legtöbbet segíteni. 

Ellenőrizzük a szervezetet!

Az adománygyűjtéskor biztosítani kell, hogy az adományozott és a gyűjtő szervezet azonosítható legyen. 

A szervezet nevét, székhelyét, és amennyiben van, a telefonszámát, weboldalának címét meg kell adni, így a szervezet valódiságát könnyen ellenőrizhetjük. Legjobb, ha olyan szervezetet választunk, amely tudja bizonyítani, hogy az ajándékok a megfelelő helyre kerültek, és már hallottunk róluk, így elkerülhetjük a csalókat. 

Emellett a szervezetnek tájékoztatni kell az adományozót arról is, hogy hol és hogyan tudja nyomon követni az adománya útját. Ilyen esetekben szoktak például fényképeket készíteni az átadás pillana­tairól. 

A lelkünknek is jót tesz 

Nemcsak másoknak nyújtunk ezzel nagy segítséget, hanem a saját lelkünknek is – mondta Hang András klinikai szakpszichológus. Ezzel csökkenthetjük a bűntudatunkat, az önzetlen, saját szempontunk szerinti cselekedettel pedig úgy érezzük, hogy tettünk valami jót a közösségünkért. 

Máskor is adhatunk 

Az ajándék legyen olyan, amelyet mi is szívesen elfogadnánk!

Ha tudjuk, mérjük fel az igényeket!

Nem csak a téli időszakban hasznos dolgokat adhatunk, hiszen a rászorulók máskor is nélkülöznek.

Minden kidobandó, de jó állapotú tárgy esetén gondoljunk arra, hogy hasznára válhat-e valakinek!

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek