A 33 éves afrikai Nomveliso Nomasonto Mdoyi légzési nehézségekre panaszkodott. Az ötgyerekes anyja nem sokkal később elhunyt, testét pedig egy temetkezési vállalkozóhoz vitték a rokonok - írja a Daily Mail.
10 nappal a nő halála után a temetkezési vállalatnál észrevették, hogy a halott nő lábai közt egy élettelen baba teste jelent meg. Az izmok elernyedése után, amikor már a baktériumok száma megnövekedett a testben a meg nem született babát egyszerűen az anya teste kilökte. “Amikor a testet a koporsóba akartuk tenni, észrevettük, hogy a lábai közt egy újszülött baba van. A csecsemő halott volt. Annyira meg voltunk döbbenve és meg voltunk ijedve, hogy meg sem néztük a baba nemét” - nyilatkozta a temetkezési vállalkozó a helyi lapnak.
“Több mint 20 éve vagyok ebben a szakmában, de sose láttam olyat, hogy egy halott nő szül” - tette hozzá a férfi. A nő anyját szintén sokkolta a dolog, és így a fájdalma csak megduplázódott. A 76 éves Mandzala Mdoyi teljesen összetört. “Több mint 70 éves vagyok, és soha még csak nem is hallottam ilyenről. Miért történik ez a gyerekemmel? Először a lányom korai halála miat éreztem elviselhetetlen fájdalmat, most meg azzal sokkolnak, hogy megtudtam, 10 nappal a halála után megszült.”
A család minden helyi boszorkány javaslata ellenére egy koporsóban temette el az anyát és a babát. Nem tudni, hogy a baba élete megmenthető lett e volna, mert az anya betegségét is többféleképpen diagnosztizálták, így többféle kezelést is javasoltak neki az orvosok.
Mi az a koporsószülés?
A jelenség bár igen ritka, mégis ismert az igazságügyi irodalom előtt - írja a Hullajelensegek. A név onnan ered, hogy terhes nőket a méhükben lévő magzatokkal együtt temettek el és azt tapasztalták, hogy egy idő múlva az exhumáláson a magzat részben, vagy teljes egészében meg van születve. A jelenséget ugyancsak a rothadási gázok feszítőerejével magyarázzuk. A rothadástól keletkező hasüregi gázok nemcsak a méhet, de annak tartalmát is részben, vagy teljes egészében kiszoríthatják. Fejlettebb magzatok megszületése ezen a módon csak részleges, mert a rothadási gázoknak nincs olyan nincs olyan nagy ereje, hogy a fejlettebb magzatokat is kiszorítsák, így azoknak a feje és kezei látszanak általában. Csak a kicsi, fejletlen magzatok kitolása szokott ily módon zavartalanul lezajlani. Werkgartner nyári melegben 6 nappal a halál után 41 cm hosszú, 1320 g súlyú magzat megszületése után a méhlepény megszületését is tapasztalta. Hellendall szerint nem csak a rothadási gázoknak van szerepe a koporsószülésben, hanem a méhnek még tulajdonít halál utáni funkciót, méhösszehúzódásokat.