Rengeteg mítosz van, amely azt állítja, ha betartja az aranyszabályt nem lesz másnapos, ha pedig már az, ezzel a módszerrel hamar túljut rajta. Íme a lista, amiben ne higgyen!
A gyomor kibélelése
Széles körben elterjedt, ha az ember jól “kibéleli” a gyomrát, akkor nem lesz másnapos. A kutatók szerint viszont nincs olyan, hogy kibélelés, ugyanis az alkohol hatását nem lehet csökkenteni evéssel, ivással. Nem működik az egy pohár tej, az olívaolaj ivása, ugyanis az szesznek csak a 20% szívódik fel a gyomorban, a többi bizony a bélrendszer többi részében. A hatása csak annyi, hogy lassítja a gyomorból történő kiürülését.
Kiadós reggeli
Nehéz éjszaka után legtöbben nehéz reggelit esznek, 26%-uk pedig úgy véli, a tojással jól lehet kezelni a másnaposságot. Mikor inni kezdünk az etilakohol a vérárammal az agyba jut, majd a májba került etanolt a májalkohol-dehidrogenáz enzimje acetaldehidre bontja, mely aztán az acetaldehid-dehidrogenáz enzim hatására ecetsavvá alakul. Mielőtt ez bekövetkezne, az erősen toxikus acetaldehid hat a szervezetre, mely a másnaposság tüneteinek többségéért − a fejfájásért, az émelygésért és a hányásért – felelős. A patkánykísérleteknél működött, hogy halálos adag acetaldehidet mellé ciszteint - tojásban sok van - adtak nekik, így nagyobb valószínűséggel élték túl mint azok a társaik, akik nem kaptak. Viszont az ember nem patkány, legalábbis legtöbbünk - írja a Daily Mail.
Igyál kávét
Az összes amerikai filmben, ha valaki részeg és sietni kell vele valahova, azonnal itatnak vele egy jó erős feketét. Ez pusztán arra jó, hogy a szédelgő részeg kicsit össze tudja szedni magát, de jobban nem lesz tőle. Viszont ettől megnő a sérülés kockázatának veszélye, ezért a szakemberek szerint nem túl j kombináció.
Vízivás
A fejfájás nem kerülhető el vele, viszont segít csökkenteni a dehidratáló hatást és a szájszárazságot.