Végy egy grafikus-énekest, hat-hét koszorús költőt, és élőholtakat, ízlés szerint. Hogy mi sül ki ebből? Sikerkönyv, mi más...
Forrás: Wikipedia
A történet ott kezdődik, hogy a New York Kávéházba Tóth Árpád, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső és a hullarészeg Ady Endre éppen Babits Mihály születésnapját ünnepelik. Az irodalom nagyjai iszogatnak, heccelik egymást (például Adyt a szifilisszel, Kosztolányit pedig a disszociatív személyiségzavarával), amikor is elszabadul a pokol, és zombik árasztják el a helyiséget. A folytatás nyilvánvaló, a múlt század eleji legendás folyóirat, a Nyugat írói és szerkesztői őrült mészárlásba kezdenek. A furcsa, sokszor sokkoló, sokszor viszont elképesztően vicces könyv Csepella Olivér keze munkáját dicséri, igaz, nem készült gyorsan. A fiatal grafikus, és egyben énekes 2014 végén indította el közösségi finanszírozású projektjét, 1102 ember közel hétmillió forintot adott össze azért, hogy elkészülhessen a Nyugat+Zombik.
– Az ötlet még gimnáziumban fogalmazódott meg bennem. Sok lehetőséget rejt magában az az elképzelés, hogy a nyugatosokat és a zombikat összeeresztettem. A két fél nagyon nagy ellentétben áll. A zombiknak megvan a háttérjelentése a 70-es évek óta, a nyugatosok pedig a társadalom értelmiségi rétegét mutatják be. Ők találkoztak anno azzal a problémával, hogyan kell a háborúra reagálni egy költőnek. Ez sokuknak meg is változtatta az alkotási szempontjait és stílusukat. Részben ebből indultam ki a képregényben, hogy melyik költő hogyan reagálna egy ilyen káoszban, azonkívül, hogy még sokféle idétlenséget pakoltam bele abba a 260 oldalba – árulta el a Borsnak Olivér, aki a történet során az összes alkotót a szívébe zárta.