Aktuális

A Bors utánajár: 700 ezerrel húzták le esküvő előtt Beátáékat

P. Zs.

Létrehozva: 2018.03.16.

<p>Jó néhány fiatal párt megrövidíthetett egy esküvőszervező cég. A Borsnak nyilatkozó Beáta és Zoltán hétszázezer forint előleget fizetett a semmiért.</p>

A Bors utánajár: 700 ezerrel húzták le esküvő előtt Beátáékat

Álomesküvőt terveztek, most csupán a keserű szájíz maradt nekik. Az esküvőszervező cég lehúzta a rolót, csak erről elfelejtette értesíteni a velük szerződő, mit sem sejtő párokat.

Tarsoly Beáta és Hegyi Zoltán esküvője néhány hét múlva lesz, eddig hétszázezer forint mínuszban vannak.

– A szerződés szerint 1 millió 700 ezer forint lett volna az étel, a helyszín, a szállás, a han­gosítás, a lovas hintó, az alapdekoráció és a szertartás. Az előlegeket is befizettük, csakhogy kiderült: a cég már október óta kényszertörlés alatt áll. Ám erről elfelejtettek bennünket tájékoztatni. Még a próbavacsorákat is megtartották ok­tóber és december kö­zött, ja­nuár­ban pedig szó nélkül átvették tőlünk a má­sodik előleget – mondta a Borsnak a Német­országban élő Beáta.

Bár párjával már házasok, ed­dig csak a polgári esküvőt tartották meg. Éppen ez a lakodalom lett volna az igazi ünnep a családdal, barátokkal. Igazi álomesküvőt akartak. Később még az is kiderült, hogy a kft. megbízottja – akivel a szerződést kötötték – egy korábbi céggel kapcsolatban eltiltás alatt áll. Vagyis már korábban is volt egy vállalkozása, ami hasonló módon szűnt meg.

Megkérdeztük volna a rendezvényszervező kft. képviselőjét, aki a szerződések megkötését intézte és a kapcsolatot tartotta a párokkal, ám megkeresésünkre nem reagált.

Dr. Kamarás Péter, az ügytől független jogi szakértő a Borsnak úgy vélekedett: az elmondottak felvethetik a csalás vagy sikkasztás gyanúját.

Többmilliós lehet a kár

Beáta és Zoltán folyamatosan keresi a hasonlóan járt párokat. Néhány hét alatt már több mint tizenöt párról értesültek, így a kár több millió forintra is rúghat. Úgy gondolják, kénytelenek lesznek feljelentést tenni a rendőrségen, ezért ügyvédhez fordultak.

– Mindenképp érdemes lenne feljelentést tenni az ügyben. Amennyiben a gyanú megalapozottá válik, büntetőügy indul, és ha az eljárás végén bizonyított lesz a bűncselekmény, a befizetett előlegek is behajthatóvá válnak. Amint a közlönyben megjelenik, hogy egy cég törlés alatt áll, úgy már semmilyen szerződés megkötésére nem jogosult és pénzt sem vehet át – tette hozzá a szakértő.

Kapcsolódó jegyzetünk itt olvasható.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek