A Bors megtudta: Hadházy Ákos megtette rendőrségi feljelentését az állítólagos autó-feltörési ügyében és hogy ellopták a pilótatáskáját. Az LMP társelnöke ugyanakkor azt mondta, hogy gépkocsiján nem voltak külsérelmi nyomok.
Miként a Bors elsőként megírta, hetekkel autójának feltörése után sem tett rendőrségi feljelentést Hadházy Ákos. A sajtóban megjelent leleplező cikkek hatására az LMP társelnökének roppant kínossá vált az ügy, ezért utólag pótolta ezen hiányosságát.
Általános emberi reakció ugyanis, hogy ha feltörik az állampolgár autóját és pótolhatatlan iratokat lopnak el a gépkocsiból, azonnal a rendőrséghez fordul. Ebben az esetben viszont nem így történt. Hadházy semmiféle autófeltörést nem jelentett. Vajon miért? A kérdésben benne rejlik a válasz is, és ezt nyilván a politikus is érezte. Ezért fordulhatott mégis a rendőrökhöz hetekkel azután, hogy az állítólagos bűncselekmény megtörtént.
Facebook-oldalán Hadházy korábban nem fukarkodott a jelzőkkel, írta ami a csövön kifért: „mocskos, alávaló és aljas tolvajok!” Sőt odáig merészkedett, hogy a bűncselekménnyel többek között a miniszterelnököt is meggyanúsította.
A TV2 Tények riporterének már visszafogottabban nyilatkozott: „őőő, mert eddig nem voltam biztos benne, hogy ellopták-e vagy én veszítettem el, de most már egészen biztos vagyok benne, hogy ellopták” – hangzott a zavart magyarázkodás.
A hazugságspirálból a jelek szerint nem sikerül kikeverednie. Az autójának feltörésével kapcsolatban – úgy tudjuk – azt mondta a rendőröknek, hogy a gépkocsija nem sérült, behatolásnak nyoma sem volt. Miként megírtuk: az elmúlt években Hadházy több mint húszmillió forintot költött luxushobbijára, a kisrepülőgép vezetésére. 2016 végéig 350 órát töltött a levegőben, erre – az azonosított géptípusok és bérleti díjak alapján – körülbelül 17,5 millió forintot fizetett ki. Ezenkívül több vizsgát is letett, amelyek szintén milliókba kerültek. Az urizáló LMP-s társelnököt a saját, Tolna megyei választókerületében sem kedvelik – derül ki egy közvélemény-kutatásból. A politikus csak az 1 százalékos népszerűségnek örvendő momentumos jelöltet előzi meg.