<p>Benzinessel kezd, elektromossal finomítja az alkotásokat a művész.</p>
Sokan ódzkodnak bármilyen éles szerszámot vagy veszélyes gépet a kezükbe venni, Bárdi Andrea azonban nem tartozik közéjük.
Sőt mi több: a makói képzőművész (aki ezen a területen tanár is egyben) nem csak, hogy beindítja a láncfűrészt, de csodás szobrokat is varázsol a segítségével.
– Már gyerekkoromban is vonzott a képzőművészet. Eredetileg rézdomborítással foglalkoztam, de annak idején egy fafaragó táborban rávettek, hogy vegyem a kezembe a láncfűrészt is – idézte fel a Borsnak.
– Ott rájöttem, hogy sokkal könnyebb vele dolgozni, és jobban formálhatóak vele a szobrok, mintha kalapálnám az adott anyagot. Sokáig persze nem mertem eléggé magabiztosan belevágni a fába, nem igazán tudtam, hogy hol is kezdjem.
Volt bennem némi óvatosság is. Az elején a fűrész többször le is dobta a láncot, de ilyen problémákkal ma már nem küzdök.
A faragáshoz Andrea szerint kell, hogy legyen egyfajta „rajzi látásmódunk”, így nem lesznek aránytalanok a figuráink. Mindig benzines fűrésszel kezd el dolgozni, majd a finomításhoz jöhet az elektromos változat.
Általában természeti alakokat, növényeket és állatokat formáz meg. Eddig körülbelül 35–40, fából készült szobrot tudhat magáénak, amelyekből a környező országokban is találhatóak szép számmal.