<p>Eddig mindenki azt hitte: a kották rég megsemmisültek.</p>
Szenzációs hírről számolt be a Magyar Zeneakadémia. Egy magángyűjteményből a világhírű magyar zeneszerző, Liszt Ferenc kéziratai kerültek elő. A szakértők ez idáig meg voltak győződve, hogy a felbecsülhetetlen értékű kották valahogyan megsemmisültek.
Nemrégiben azonban a dokumentumok felbukkantak: a kéziratokat egy örökös találta meg a hagyatékában. Szakértők segítségével azonnal sort is kerített egy eredetvizsgálatra. Miután kiderült, hogy a kották valóban a világhírű zeneszerzőtől származnak, felajánlotta azokat a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemnek, az intézmény pedig állami támogatással meg is vásárolta a dokumentumokat.
A magyar zenekultúrában ezek a kották hatalmas jelentőséggel bírnak. Liszt az 1848-as forradalom és szabadságharc idején írta ezeket, amelyek között több olyan zongoradarab is van, amelyek Petőfi Sándor verseihez köthetőek.
Liszt Ferenc 1811-ben született Doborján, 1886-ban hunyt el Bayreuthban. Liszt nem- csak zeneszerző volt, hanem zongoraművész, karmester és zenetanár is. Minden idők egyik legnagyobb zongoraművészének tekintjük, aki egyben a 19. századi romantika egyik legjelentősebb zeneszerzője.