Forrás: Bors
A járdán napozva botlott a gödöllői Rákóczi utcában a félelmetesnek és nem túl barátságosnak tűnő óriáspókra egy ott élő nő. Legalább öt centiméteres volt.
A megtaláló a pókhatározó segítségét kérte, a legvalószínűbb, hogy szongáriai cselőpókot talált. Nem tudta, mit tegyen vele, hiszen a madárpókra hasonlító állat veszélyesnek tűnt, és akár a marása is végzetes lehet. Szerencsére a mérge nem veszélyes, de előfordulhat, hogy valakinél allergiás reakciót vált ki.
– Ez a legnagyobb hazánkban élő pók – mondta lapunknak Sár József entomológus. – Függőleges lyukakban él. Rokona a madárpókoknak, de nem az. Rovarokkal táplálkozik, emberre nem támad, ráadásul védett is. A szabadban él, ha netalán betévedne egy házba, akkor is inkább egy lapát segítségével ki kell tessékelni, és nem elpusztítani. Eszmei értéke ötezer forint – sorolta a szakember.
Nem véletlenül nevezte Kolosváry Gábor zoológus 1931-ben a „mi madárpókunknak” a Természet című folyóirat 1931-ben megjelent egyik számában, hisz tényleg nagyon hasonlít rá. Egyébként orosz tarantulának is hívják, mert Oroszország déli pusztáin honos.