<p>Száz fiatal orvostanhallgató látogatott el Kecskeméten a Richter Cirkuszba és testközelből láthatták, hogyan gondozzák az állatokat.</p>
A Richter Cirkusz mindig nagy gondot fordított arra, hogy állataik otthon érezhessék magukat náluk. A lovak, elefántok, zsiráfok és valamennyi állat családtagnak számít a cirkuszban és úgy is bánnak velük. Ezt mutatja be a társulat, mely az állatorvosi egyetemmel közösen népszerűsíti a felelős állattartást. Tegnap Kecskeméten száz külföldi hallgató előtt mutatták be, hogyan tanítják, gondozzák az egzotikus állatokat.
– Sokkal kezesebbek, ha mindennapi kapcsolatban vagyunk velük – mondta a Borsnak ifjabb Richter József, a Magyar Nemzeti Cirkusz Igazgatója. – A szabadban a zsiráf többet mozog, ezért a patája folyton kopik. A cirkuszban vagy az állatkertekben azonban kevésbé, ezért a körmüket le kell vágni. Az állatkertben ehhez elaltatják őket, de nekünk készségesen felemelik a lábukat, miközben banánt esznek! Hasonló a helyzet az elefánttal is, szereti, amikor a testét olajozzák vagy a talpát simára csiszolják. Sok mindent megoldunk magunk, a teve születéséhez sem kell már állatorvost hívnunk – viccelődött az igazgató.
A hallgatókat a budapesti Állatorvostudományi Egyetem docense, a szakmai állatvédelmet oktató dr. Fodor Kinga kísérte el. – Minden diák örömmel jött, hisz nagyon ritkán adódik arra lehetőség, hogy cirkuszi állatokkal testközelben lehessen találkozni.