<p>A vesztünket is okozhatja néhány, abszolút közönséges ennivaló. Feltéve, ha gondatlanul kezeljük őket, vagy nem ismerjük a mértéket.</p>
Fahéj
Nagy mennyiségben borzasztóan károsítja a májunkat. Ennek oka, hogy lebontja a K-vitamint, ráadásul a rák kialakulásának az esélyét is jelentősen növelheti.
Gomba
Ha túl sokáig áll sérült csomagolásban, vagy nem megfelelően konzerválják, megpenészedhet, és megtelepedhet rajta a botulium baktérium. A botulium (botox) idegméreg, ami akadályozza az idegrendszer megfelelő reakcióját. Kis mennyiségben nem veszélyes, de ha sokat eszünk belőle, izombénulást, légzésnehézséget, légzésleállást okozhat.
Krumpli
A burgonyában található szolanin nagyon mérgező. Ezt az anyagot csak és kizárólag az egészséges gumó nem tartalmazza. A többi részében viszont rendkívül magas a méregmennyiség, és ha a krumpli megromlik, akkor a gumó is mérgezővé válik. Ne együk meg!
Vörös veteménybab
Ha valamiért nyersen akarnánk elfogyasztani, akkor könnyen bele is halhatnánk. Ugyanis van benne – mint sok hüvelyesben – egy természetes toxin. Egy rosszul megfőzött maréknyi vörös veteménybab is súlyos ételmérgezést okozhat.
Batáta
Az édes burgonyát – aminek semmi köze a hagyományos krumplihoz – nem érdemes sokáig tárolnunk. Ugyanis penészréteg alakul ki rajta, ami eltávolíthatatlan és májmérgezést okoz. Már néhány falat is végzetes lehet, ezért fogyasztás előtt érdemes alaposan átnézni a héjat, és ha bizonytalanok vagyunk, inkább dobjuk ki!