Aktuális

Átkot hordoz a Síró kisfiú portréja - városi legenda

R. K.

Létrehozva: 2018.06.21.

Amelyik házban a Síró kisfiúról készült festmény felkerül a falra, ott rövid időn belül hatalmas tűz lesz. A lángok ilyenkor mindent felemésztenek, egyedül a rejtélyes spanyol kép marad sértetlen.

A tűzoltók sem értették

Az első furcsa tűzeset 1985-ben történt Angliában, a dél-york­shire-i Rotherham városában. A legnagyobb brit bulvárlap, a The Sun számolt be Ron és May Hall hihetetlen történetéről. A házaspár a piacon vásárolt egy olcsó portrét új otthonukba, rajta egy pityergő gyermekkel. A festményt feltették, majd néhány nap múlva lángok csaptak fel a konyhában. A tűz átterjedt több szobára is, és miközben a házat elemésztették a lángok, a képnek semmi baja nem lett.  A tűzoltók elôször nem hittek a szemüknek, de továbbadták a tüzet kibíró festmény történetét. Az évek során mind több helyi tűzesetnél találták meg a Síró fiú ép portréját, amely több változatban is létezett. A városi tűzoltóság vezetője, Alan Wilkinson kerek perec kijelentette: valamilyen átokról lehet szó.

50 ezer darab készült

A Síró fiúból számos másolat és több változat is készült. Ezeket mindig olcsón adták bolhapiacokon. Csak Angliában több mint 50 ezret adtak el. A brit sajtó kiderítette, hogy a kép eredetijét az 50-es években egy bizonyos Giovanni Bragolin festette. Aki mindenét elvesztette, az rendre beperelte a másolat készítőjét. A brit Folklór Egyesület titkára, Roy Vickery maga is utánajárt a legendának, szerinte a modellnek állt eredeti kisfiú embertelen bántalmazás áldozata lett. Ezért vált átkozottá, egyben elpusztíthatatlanná a festmény. A le­gendával szemben szkeptikus tűzoltók szerint viszont egyszerű a magyarázat arra, miért nem gyullad meg a kép: a Síró fiút mindig magas sűrűségű farostlemezre festették, amely köztudottan rendkívül nehezen ég el.

Autóbalesetben halt meg

Tizenöt éven át aztán sehol nem történt olyan eset, amit a képhez tudtak volna kötni. 2002-ben viszont egy lancashire-i kávézóban tűz ütött ki. A tulajok, Eddie és Marian Brockley frissen vették a portrét. Állítólag az volt utolsó festmény a kisfiúról. Újra megvizsgálták az eset spirituális szálát, és egy médiumot is felkértek ehhez. Hátborzongató eredményre jutott, miután ráhangolódott a portréra és érzelmi kapcsolatba került a készítőjével: azt látta, hogy a kisfiút Dinnek, Donnak vagy Dannak hívhatták. Spanyolországban élt, és egy szörnyű autóbalesetben halt meg. A jóslat után a kávézó tulajdonosai úgy döntöttek, elégetik a képet. Mindez azonban nem ment könnyen, mert az csak harmadszorra gyulladt meg. Az átkot vi­szont nem sikerült megtörni: hónapokkal később egy újabb tűzeset történt R­otherhamban, a falon pedig ott lógott a Síró fiú portréja.

Ha ötlete van vagy témát javasol, írjon! Várjuk levelét erre az e-mail-címre: [email protected]

Rovatunk következő anyagát hétfőn olvashatja

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek