Egyik pillanatról a másikra kidőlt a Mályi Madármentő Állomás egyik oszlopa.
Derült égből villámcsapásként érkezett a közlemény: határozatlan ideig nem tud fogadni állatokat a Mályi Madármentő Állomás. Látszódott, hogy nagy a baj: az erről szóló Facebook-bejegyzést ugyanis a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház sürgősségi osztályáról tették ki.
Több százan érdeklődtek Lehoczky Krisztián felől, ő az, aki télen-nyáron, éjjel-nappal menti a veszélybe került vagy halálra ítélt madarakat, mókusokat, őzeket vagy bármi más kisállatot. Kiderült: az állandó készenlétnek súlyos ára van. Néhány napja ugyanis hiába feküdt le este a madármentő, pihenni nem tudott az állandó szédülés miatt. Nem tudták mi ez, először arra gondoltak, hogy BPPV. Ez egy olyan állapot, ami a fület és így az egyensúlyrendszert érinti. Ám az ajánlott mozgások ellenére nem múlt el, sőt másnap Krisztián szó szerint kiesett – fejjel előre – az ágyból. Ezután verejtékben úszva hányt. Nem volt más hátra, mint a kórház.
– Bementünk a sürgősségire, CT, EKG, vérkép, minden leletem negatív lett. Most a neurológián vagyok, egyelőre nem tudják, mi ez. Egyedül a szobából sem mehetek ki – mesélte a Borsnak a madármentő.
Krisztián egyik orvos ismerőse szerint ezek a végkimerülés jelei, a szervezete így jelez, hogy egy százalék alá merült, vagyis fel kellene töltődnie. Nem csoda, minden tavasszal elindul a zsongás, ami napi húsz óra munkát is jelenthet. Lelkileg is megterhelő a dolog, hiszen minden kis jószágot a halál torkából kell visszahozni.