A focivébé alatt még annak is kerül sör a kezébe, aki amúgy messziről elkerüli. De ki gondolta volna, hogy az aranyszínű nedűt nem csak inni lehet, és életünk számos területén újra felhasználható.
Forrás: Thinkstock
Fából vaskarikát nehéz csinálni, sörből korsót viszont annál könnyebb! Ki hitte volna? Azt viszont még a legtöbb sörguru sem tudja, hogy a folyékony kenyérből szilárd kenyeret is lehet készíteni, ahogy fürdeni, tankolni, sőt trágyázni is lehet vele.
Úgy, tűnik a magyarok nem elégszenek meg azzal, hogy isszák a sört, még enni is szeretnék. Ezért pedig mindent meg is tesznek: erdélyi egyetemisták álmodták és valósították meg az úgynevezett sörbucit. Alapanyaga a sörtönköly és a savó, mindkettő a sörfőzde olyan mellékterméke, ami alapvetően a kukába kerülne. Persze élesztőt, sót és vizet is ír a sörös zsömle receptje, ezek nélkül nehéz elkészíteni.
Nem csak a zsemlegyártó csapatot ihlette meg a sörkészítés közben felhalmozódott melléktermék. Egy amerikai cég a háromdimenziós nyomtatókba szükséges szálakká alakítja át azokat. Vagyis, tudnak belőle korsót is készíteni. A cég szerint ez az újrahasznosítás mellett azért is jó, mert nagyon szép aranyszínt kölcsönöz a kinyomtatott termékeknek. Így hát a söröskorsó is ezért ilyen sörszínű.
Nemcsak fel, hanem megtankolni is lehet a sörrel! A brit Bristol egyetem kutatói fedezték fel: az alkoholok közül a sör a legalkalmasabb arra, hogy üzemanyagot állítsanak elő belőle. Az már csak ráadás, hogy az így készült üzemanyag bio mivolta miatt még környezetbarát is. Arról nincs hír, hogy a három éve elért újítás mikor törhet be a világpiacra – ha egyáltalán betör –, és mennyibe kerülne belőle egy liter.
Van, aki nem a korsóban szereti a habot, sokkal inkább a kádban – és ott is a sörhabot. A folyékony kenyérből készült szappan hívei állítják: a komló és a sörélesztő megnyugtatja a bőrt, nem okoz irritációt, sőt a benne lévő vitaminokkal is fantasztikus hatást érnek el, ha a bőr szebbé varázsolása a cél.
Jólesik egy pohár sör fűnyírás után? Miért várnád meg a végét? Inkább kínáld meg a füvet is! Megszámlálhatatlan ötletet lehet találni az interneten arra, mi a jó műtrágya titka. Többek között olyan is akad, amely szerint a sör a legjobb eszköz arra, hogy dús legyen a gyepünk. Mondjuk sokan megkérdőjelezik ezt a módszert, de néhány kertész igenis esküszik rá.