Forrás: AFP
Hatalmas bakit sikerült elkövetnie a Soros György-féle Amnesty International Magyarországnak: a szervezet már jóval azelőtt megírta és publikálta a sajtóközleményét az Alkotmánybíróság civil törvénnyel kapcsolatos döntéséről, hogy a testület egyáltalán döntött volna az ügyben – szúrta ki az Alapjogokért Központ.
Elnézték az időpontot
Az Alkotmánybíróság (AB) hétfőn napirendjére vette a külföldről támogatott civil szervezetek átláthatóságáról szóló törvény elemzését – írta meg a Magyar Idők. Az egy éve elfogadott jogszabály arra kötelezte az érintett alapítványokat és egyesületeket, jelentsék be, egyes kiadványaikon pedig tüntessék fel, hogy külföldről származó támogatásuk az adott évben elérte a 7,2 millió forintot. Hatvan ellenzéki országgyűlési képviselő közös beadványban kérte az AB-től a törvény utólagos kontrollját, megsemmisítését, mert szerintük a szabályozás nem egyértelmű, sérti a jó hírnévhez való jogot, egyben hátrányos megkülönböztetést jelent – emlékeztetett a portál, amely azt is írta, az AB várhatóan a héten dönt az ügyben.
Két változat készült el
Úgy tűnik, az Amnesty International mindenáron szeretett volna reagálni a testület döntésére, ugyanis már jóval azelőtt elkészítette az ezzel kapcsolatos sajtóközleményt, hogy a döntés megszületett volna.
Értelemszerűen emiatt két változat is készült: egy arra az esetre, ha az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek találja a törvényt, egy pedig arra, ha jóváhagyja azt. A két sajtóközlemény kikerült a szervezet honlapjára. De egyik sem jött be, mert az AB elnapolta a döntést.
Módosítani kell
A „Soros-hálózat” nagyobb fokozatba kapcsolta a migránsok betelepítését célzó programokat: a Soros György által finanszírozott Amnesty International globális migránsbefogadó kampányt indított, a szervezet kilenc pontba foglalta össze, hogy szerinte mit is kellene tenni a migránsok gyorsabb befogadásáért; a szervezetben úgy gondolják, mindenkit be kellene engedni, úgy vélik, a migráció alapjog, és szerintük fel kellene gyorsítani a betelepítési programokat és a családegyesítést is – mondta a kormánypártok nevében nyilatkozó Nacsa Lőrinc, a KDNP frakciószóvivője szerdán Budapesten a közmédiának.
Ez a terv veszélyes Magyarországra nézve, ezért Magyarországnak meg kell védenie magát mind a brüsszeli tárgyalásokon, mind itthon – jelentette ki Nacsa Lőrinc. Szerinte ezért kiemelten fontos, hogy a parlament mielőbb elfogadhassa a Magyarország megvédését célzó akciótervet, a betelepítést megtiltó alkotmánymódosítást, valamint az illegális migráció szervezésének büntetését tartalmazó „Stop Soros” törvényjavaslatot.