Valójában sokkal egyszerűbb épen tartani fogainkat, mint azt hinnénk. Már az is sokat segít, ha gondosabban megválogatjuk, mi kerül a tányérunkra.
A fogaink egészsége és fehérsége nem csak a fogápoláson múlik, arra is kell ügyelnünk, milyen ételeket eszünk.
A sárgarépa karotint tartalmaz, ami jót tesz a száj és a fogíny nyálkahártyájának, erősebbé teszi a fogzománcot. Masszírozza az ínyeket és eltávolítja a lepedéket, így a friss zöldség fogyasztása kiváló mód az egészséges fogak fenntartásához.
Bár halat az erősebb szag miatt sokan nem szeretnek fogyasztani, a benne lévő kalciumra és foszforra nagy szükségünk van a fogak egészségesen tartásához. A sajtok egy része szintén erősebb szagot áraszt, előnye viszont, hogy sok kálciumot tartalmaz és segít megőrizni a száj pH-egyensúlyát.
A petrezselyem szintén komoly kalciumforrás, a hagyma pedig egy úgynevezett természetes antibiotikum, ami megöli a káros baktériumokat a szájban.
Az alma frissíti a leheletet, masszírozza az ínyt és eltávolítja a lepedékeket. A kiwi magas C-vitamin tartalmú gyümölcs, ha kevés C-vitamint fogyasztunk, szervezetünk kollagéntermelődése csökken: ilyenkor vérzik az ínyünk. A cikória elősegíti a szájban a véráramlás megfelelő működését, a szezámmag pedig erősebbé teszi a fogzománcot és eltávolítja a lepedéket. A zöld tea szintén frissíti a leheletet és a benne lévő antioxidáns megöli a lyukakat okozó baktériumokat- írja a brightside.me.
A rossz szájszagon könnyedén segíthetünk, ha almát, cseresznyét, görögdinnyét, spenótot fogyasztunk, de a fahéj, a bazsalikom is kiváló erre a célra.
A tök az egyik legjobb természetes eredetű fogfehérítő, valamint élénk színe ellenére az eper is erős fehérítő hatással bír, de ide sorolhatjuk a zellert is.
Végezetül még egy jótanács: vegyük komolyan a fogorvosok figyelmeztetését, hogy bár nagyszerű dolog a finom ennivaló, a folyamatos rágcsálás nagyon károsíthatja a fogakat, mert ilyenkor sok baktérium kerül a szánkba. Ha mégis ropogtatunk valamit, legalább öblítsük ki utána a szánkat!