Forrás: Végh István
Arról már korábban is írt a Bors, hogy az inárcsi családsegítő gyámügyesének gyilkosa azzal védekezett, hogy önvédelemből szúrt. Most azonban újabb megdöbbentő részleteket árultak el a nyomozást vezető rendőrök.
Cs. Attila a gyilkosság után a családsegítőből átsétált a polgármesteri hivatalba, ahol halkan annyit közölt: megölt valakit. Ám olyan abszurdnak tűnt a kijelentés, hogy a hivatalban nem is hitték el neki. Pedig Inárcs önkormányzatának dolgozói jól ismerték Cs. Attilát, tudtak arról, hogy az utóbbi hetekben gyakran találkozott gyermekelhelyezési ügyében a családsegítővel.
Andrea kollégái előbb telefonon próbálták elérni őt, hiába. Erre a polgármesteri hivatal egyik munkatársa átsétált a családsegítőbe, és hatalmasat sikított: meglátta a folyosón terjengő óriási vértócsát. Be sem mert menni utána az irodába. Kénytelen volt elhinni, hogy a férfi igazat mondott.
– A 42 éves áldozatot a földön, félig ülő, félig fekvő helyzetben találtuk, bal nyakszirtjének környékén egy háromcentiméteres szúrt sebbel – mondta a Zsaru Magazinnak Horváth Sándor őrnagy. – A szúrás aortát ért el, a fellépő vérveszteség okozta a halálát.
Mint azt korábban megírtuk: a férfit kilakoltatás fenyegette, de a családsegítő Andrea nem tudott megoldást találni a problémájára. A helyszín közelében a rendőrök megtalálták a véres kést is, egy tizenkét centis pengéjű rugós bicskát. Cs. Attila kihallgatásán a szúrást nem tagadta, de a történteket először úgy állította be, mintha először az ügyintéző támadta volna meg.
– Elmondása szerint a nő támadóan lépett fel vele szemben, ócsárolta, és okolta a kialakult helyzetért, később pedig a táskájával ütlegelte. Védekezésképpen vette elő a táskájából az étkezési célra magával hordott kései egyikét, azzal kis erővel a nő felé bökött, aki „belemozdult” a pengébe – tette hozzá a rendőr.
Azonban ezt az állítást a bizonyítékok és a helyszíni rekonstrukció is gyorsan megcáfolta. A férfi a vallomásában többször ellentmondásba került. Ráadásul senki nem hallotta a veszekedést. Andrea jellemére pedig nem vallott az ilyen viselkedés, mindenki hálás volt neki, irodáját hálálkodó gyermekrajzok díszítették.