Aktuális

Törölt járat miatt rekedtek magyar turisták Dublinban

B. B. A.

Létrehozva: 2018.07.12.

Műszaki hibára hivatkozva törölte a Dublinból Budapestre érkező egyik hétfői járatát a Ryanair légitársaság. Rengeteg magyar kint rekedt, volt, aki sírva kérte az ügyintézőket: tegyenek már valamit.

Forrás: AFP

Uniós rendelet határozza meg, milyen felelősséget kell vállalnia egy légitársaságnak ilyen esetben. – A bírói gyakorlat Magyarországon és az Európai Unióban is egyértelműen azt mondja ki, hogy a légitársaságnak alapvető kötelezettsége, hogy a repülőgépeit repülésre alkalmas állapotban tartsa – fejtette ki a Borsnak Salamon András ügyvéd.

Ha törli a társaság a járatot, akkor az utasnak joga van eldönteni: visszakéri a repülőjegy árát, vagy átfoglalást kér. Utóbbi választása esetén a légitársaságnak ingyenesen biztosítania kell azt. Most viszont nem ez történt. Az ATV Híradója úgy tudja, a légitársaság semmit nem ígért az utasoknak. Annyit javasoltak nekik, hogy csekkoljanak be a reptéren, hátha találnak majd üres helyet valamelyik gépen.

– A Ryanair, akkor sem biztosítja más légitársaság járatát az utasnak, ha egyébként kötelessége lenne. Ennél a légitársaságnál minden fillért megfognak, sokkal fontosabb a költségek alacsony szinten tartása, mint az utas problémájának a megoldása – mondta el a Borsnak Varga G. Gábor, az Egek Ura Blog szakértője.

Megkerestük kérdéseinkkel a Ryanairt is, de ezidáig nem kaptunk választ.

El sem indult

Egy hónappal ezelőtt egy olvasónk a Liszt Ferenc reptéren járt pórul. Ugyanezzel a céggel utazott volna Pisába. A chek-in pultnál szembesült azzal, hogy törölték a járatát. Csak az övét. Információval és segítséggel nem szolgáltak, így kénytelen volt vonatra ülni. Az indulás után két héttel kapott egy emailt a légitársaságtól, amelyben azt írták , hogy a kifutópálya sérülése miatt törölték a járatot. Egy éjszaka szállást elbukott, a jegyek árát a napokban kapta vissza.

Az utasnak kell kérni a pénzt!

A légitársaság köteles kártalanítást fizetni járattörlés esetén az utasnak függetlenül attól, hogy mennyibe került a repülőjegy. Ha a táv nem több, mint 1500 km, akkor 250 eurót, ha 1500 és 3500 km közötti, akkor 400 eurót, ha pedig 3500 km-nél nagyobb a táv, akkor 600 eurót. Az igényt az utasnak online kell benyújtania.

Kapcsolódó jegyzetünk itt olvasható.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek