Forrás: MTI
Új kampánybeszámolóval rukkolt elő a Jobbik, ami egyértelművé teszi, hogy az eredeti dokumentumban szereplő összegek nem stimmeltek, ráadásul miközben a párt folyton azt bizonygatta, hogy beszámolójával minden rendben, a módosított verziót mégis aláírta a párt elnöke, Sneider Tamás – írta a Magyar Idők csütörtöki számában.
A lap szerint a július 30-i Hivatalos Értesítőben megjelent új, módosított kampánybeszámolóban több helyen is más összegek szerepelnek, mint az eredetileg közzétett elszámolásban. A legszembetűnőbb, hogy a jelentés szerint a Jobbik nem 996 millió forintot, hanem egymilliárdnál is többet, 1 milliárd 2 millió 452 ezer 712 forintot költött el az április 8-i választás kampányidőszakában.
A cikk szerint már a beszámoló első verziójának tisztasága is aggályos volt, mert abban nem tüntették fel egyértelműen, hogy a 100 millió forintot is meghaladó állampolgári adományokat kampánycélra fordították, bár ezt Sneider Tamás mellett Gyöngyösi Márton is elismerte, tehát szerepelnie kellett volna a beszámolóban. Aggályos a lap szerint annak a 84 millió forintos hitelnek az eredete is, amely az új beszámolóban már több mint egymillió forinttal kevesebb. A pártelnök egy nyilatkozata szerint viszont 2017-től hitelt sem kaptak senkitől, aminek ellentmond az, hogy a Magyar Posta azt közölte: a Jobbik júniusban és júliusban tartozása egy részét, összesen 40 927 298 forintot kifizetett, de 58 199 871 forint tőke összegével és késedelmi kamataival még adósa a társaságnak – írta a Magyar Idők, megjegyezve: az Állami Számvevőszék közben megkezdte a pártok kampánybeszámolóinak ellenőrzését, de azt egyelőre nem tudni, hogy a Jobbik esetében melyik beszámoló tekinthető hitelesnek, illetve hivatalosnak.
A Bors megkereste az Állami Számvevőszéket, hogy a Jobbik esetében nem merült-e fel a költségvetési csalás gyanúja?
Horváth Bálint, az ÁSZ kommunikációs és kapcsolattartási osztályának osztályvezető főtanácsosa tájékoztatásul közölte, hogy a vonatkozó törvényi előírás szerint minden jelöltnek és jelölő szervezetnek a választást követő 60 napon belül kellett a Magyar Közlönyben nyilvánosságra hoznia a választásra fordított állami és más pénzeszközök, anyagi támogatások összegét, forrását és felhasználásának módját. Az ÁSZ felhívja a figyelmet, hogy az ezt megalapozó bizonylatokat az ellenőrzés lezárásáig a pártoknak és egyéni jelölteknek meg kell őrizniük az ellenőrizhetőség biztosítása érdekében. Az ÁSZ az ellenőrzöttekkel kapcsolatos minden megállapítását jelentésekbe foglalja, amelyeket az ellenőrzések lezárását követően hoz nyilvánosságra és tesz közzé honlapján.