Aktuális

Miért lesznek betegek a gyerekek iskolakezdés után?

Bors

Létrehozva: 2018.08.29.

Épphogy bekerülnek az iskolába, óvodába a gyerekek, már az első pár hét után jönnek a megbetegedések, amelyek aztán elérik a családtagokat is. Mit lehet tenni ez ellen?

Forrás: Thinkstock

Cseppfertőzés a hibás

Miért van az, hogy a nyári szünet után rögtön beteg a gyerek? – A közösség, a tömeg melegágya a cseppfertőzéssel terjedő betegségeknek, amelyeket elsősorban vírusok okoznak – magyarázta lapunknak dr. Varga Károly gyermekorvos. – Nyáron mindenki más flórákat szed össze, amiket most összeengedünk. A leggyakoribb a felső légúti hurut. Ilyenkor jön a láz, a köhögés, a torokfájás – mondta a szakértő, majd hozzátette, a kicsik és a fiatalok szervezetét megviseli az iskolakezdés. – Sok gyerek most megy először iskolába, míg mások kénytelenek voltak intézményt vagy osztályt váltani. Ezek a stresszhatások az immunrendszerüket is legyengítik, így még fogékonyabbak a betegségekre – árulta el a doktor. Sokat segíthet, ha hétvégente még a jó időt kihasználva minél többet vagyunk velük a szabadban.

Óra előtt egy korty víz

A közösségi élet miatt nehéz kikerülni a betegségeket, de nem lehetetlen. A gyermekorvos szerint a rendszeres kézmosással már támogathatjuk az immunrendszert. – A tiszta mosdók és az alapos kézmosás sokat segíthet, de a folyadékbevitelre is figyelni kell. Jó lenne bevezetni egy olyan rendszert, hogy mindig, mielőtt elkezdenék az órát, a gyermekeknek egy nagy korty vizet, vagy valamilyen cukormentes folyadékot kellene inniuk. Nem is gondolnánk, ez mennyit segít. Emellett a téli időszak közeledtével a D-vitamin pótlására is figyelni kell a szülőknek, hiszen ez is hozzájárul ez egészséges szervezethez – figyelmeztetett a gyerekorvos.

Propoliszt neki!

Sok gyermek nem hajlandó meginni a sima vizet, ilyen esetben szigorúan cukormentes teákkal próbálkozzunk. A szakértő leginkább a gyümölcsteákat ajánlja, de immunrendszert erősítő gyógyitalokat is bevethetünk. – A hársfa, bodza, kakukkfű és az áztatott csipkebogyó nagyon jó teaként. Az ap­róbojtorján enyhe gyulladáscsökkentő, a betegségek megelőzésére is kiváló – mondta lapunknak Lencsés Rita gyógynövényszakértő, aki szerint méhésztermékek is segíthetnek szervezetünkön. Például a mézbe csepegtetett propolisz.

Kézfertőtlenítőt inkább ne

A felnőttek rendszeresen használják, de a gyermekek számára nem feltétlenül jó a boltban vásárolható kézfertőtlenítő. Ha mindenképp az effajta készítmények mellett tesszük le a voksunkat, akkor kerüljük a triklozán és a triklokarbán összetevőt, mivel ezek a szerek befolyásolják a nemi hormonok és az idegrendszer megfelelő fejlődését. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek