<p>Brüsszel bevándorláspárti többsége visszaél a hatalmával, ezt bizonyítja a Sargentini-jelentés elfogadásával kapcsolatos elképesztő, abszurd jogi csűrés-csavarás – mondta Deutsch Tamás fideszes európai parlamenti képviselő.</p>
Az Európai Parlamentben (EP) ma tárgyalják meg a Sargentini-jelentést, „helyesen kiejtve a Soros-jelentést”, a vitán Orbán Viktor miniszterelnök is részt vesz – fejtette ki a fideszes EP-képviselő. Emlékeztetett, a kormányfő felszólalására „bőkezűen” hét perc biztosított, de Orbán Viktornak ennyi is elég lesz, hogy megvédje a magyar polgárokat, hogy kiálljon Magyarország mellett, hogy a lehető leghatározottabban visszautasítsa azokat a vádakat, rágalmakat, amelyeket a jelentés megfogalmaz. Megjegyezte, az előzetes kalkulációk szerint a határozathozatal másnap, szerdán lesz.
A dokumentum elfogadása körül azonban egy „jogi csűrés-csavarás” zajlik, pedig a szabályozás világos – mondta Deutsch Tamás.
Az EP házszabálya meghatározza az előterjesztések elfogadásának menetét – magyarázta –, ez alól pedig az jelent kivételt, ha az Európai Unió alapszerződése eltérő, speciális többséget ír elő. A VII. cikkely szerinti előterjesztés az utóbbi körbe tartozik, így az ilyen dokumentum akkor tekinthető elfogadottnak, ha a leadott szavazatoknak – az igen és a nem szavazatoknak, valamint a tartózkodásoknak is – az összeszámlálása alapján a támogató voksok több mint kétharmadot érnek el. Emellett feltétel, hogy a szavazatszám elérje az EP létszámának többségét.
A brüsszeli bevándorláspárti többség azonban olyan helyzetet akar előállítani, amelyben egy nekik mindenképpen kedvező eredmény születik, és az alapján el tudják ítélni Magyarországot – mondta a politikus. Hozzátette, noha a szavazás végeredménye bizonytalan, de árulkodó, hogy ehhez a „jogi csűrés-csavaráshoz” folyamodtak.
Nacsa Lőrinc, a KDNP szóvivője úgy fogalmazott: a jelentés európai parlamenti vitáján és szavazásán megint ki fog derülni, hogy lehet-e számítani az ellenzékre Magyarország védelmében vagy nem. A KDNP-s politikus kijelentette: az Európai Parlamentben ülő magyar képviselőknek meg kell védeni az országot és a magyar embere-ket, és a kormánypárti képviselők így fognak tenni.