Statisztikák szerint négyből egy britnek van terve arra az esetre, ha beköszönt a zombiapokalipszis, illetve hatból egy megfontolta már, hogy összekészít egy túlélőcsomagot arra az időszakra. A brit kutatók részletes tanulmányai már azt is kimutatja, pontosan mit kell tartalmaznia egy ilyen csomagnak.
Ha ténylegesen zombiapokalipszis vár ránk odakint, nincs más dolgunk, mint felkapni egy hátizsákot az ilyenkor leghasznosabb dolgokkal: élelem, víz, elsősegély doboz, fegyverek és óvszer. Az elsősegélycsomagban mindenképpen lennie kell vattának, emellett jól fog jönni néhány vizes palack, egy fáklya és pár doboz gyufa. A rossz hír azonban az, hogy az élőhalottak támadása ellen nem sokáig lehet védekezni: a tanulmány szerint tízből egy ember körülbelül egy hétig képes élni ilyen körülmények között.
Egy Lewis Dartnell nevű zombiszakértő professzor mindenesetre összerakott egy átfogó ismertetőt kutatása során, ami zseniális tippeket tartalmaz egy zombitámadás esetére. Sőt, még a meneküléshez kiváló útvonalakat is felkutatott London és Manchester körül.
Dartnell professzor első tanácsa, hogy a lakott területtől a lehető legtávolabb kell kerülni. A kutatásban részt vevők között háromból egy ember a padlástérbe menekülne, ami talán a legrosszabb döntés ilyenkor.
– Nem csak arról van szó, hogy az ember a zombik első számú célpontjává válik, azért is érdemes a népességtől távol vonulni, mert idővel élhetetlenné válik minden: nem lesz elektromosság, csapvíz és gáz sem. A legtöbben zombiapokalipsziskor nem akarnak küzdeni, és másik városba próbálnak menekülni, így a túlélés átlagos időtartama csupán néhány napra csökken – részletezte Dartnell, majd további jó tanácsokat osztott meg – Hagyd hátra a házad, és menj távol az emberektől: első úti célod egy sportbolt legyen, ahol felkészülhetsz a kempingezésre némi meleg ruhával, vízálló cuccokkal és egy strapás bakanccsal. Támaszkodj inkább egy autó GPS rendszerére, ugyanis hamarosan elveszíted a telefonod először az akkumulátortöltöttség-, majd az áram hiánya miatt.
A professzor egyébként tudományos kommunikációt tanít a Westminsteri Egyetemen, és egy tanulmányában ezt írta: „Az ajakbalzsam, a vazelin és a hajlakk mind nagyszerű segítség lehet egy tűz meggyújtására bizonyos körülmények között.
Pontokba szedtük Dartnell tanácsait:
- szükség lesz meleg ruhára, vízálló eszközökre és hegymászóbakancsra
- a jód tabletta képes megtisztítani a vizet, így jól jön, ha többé nem lesz csapvíz
- az autókban elhelyezett GPS az áram megszűnésekor is működik
- a vizes palack elengedhetetlen eszköz lesz
- a vatta elállíthatja a vérzést, és tűzgyújtásra is alkalmas
- egy óvszer körülbelül három és fél liter víz tárolására is alkalmas
- ha finomított üzemanyag sem lesz többé, fa is használható helyette (ezt a módszert a második világháborúban is alkalmazták)
- a házban és egyáltalán a városban maradni teljesen felesleges: előbb vagy utóbb teljesen élhetetlenné válik
- érdemes összetartani más túlélőkkel, ám óvatosnak kell lenni a barátok megválogatásában
- egy magas falakkal elkerített terület lehet valószínűleg a legbiztonságosabb választás a tartós lakhatásra
- a korábban szerzett kempingező tapasztalatok nagy előnyt jelentenek
(via Mirror)