Aktuális

Évekig zaklatta, majd agyonlőtte a színésznőt

Munkatársunktól

Létrehozva: 2018.11.17.

Rebecca Shaeffernek meg kellett halnia, hogy elkezdjék komolyan venni a zaklatókat. Gyilkosánál azért gurult el a gyógyszer, mert a fiatal nőt más férfival látta egy ágyban – a filmvásznon.

Fiatal volt, mindössze pár éve költözött Hollywoodba, és éppen a Keresztapa III című legendás maffiafilm meghallgatására készült, amikor egy őrült „rajongója” becsöngetett hozzá, és az álomból rémálom lett. A 21 éves amerikai Rebecca Schaef­fert 1989. július 18-án saját la­kása ajtajában lőtte le zaklatója, Robert John Bardo. A fiatal férfi korábban is keveredett már ilyen ügybe. Jó tanuló volt, de saját tanárait is fenyegetőlevelekkel bombázta.

A gyilkosság elkövetésekor mindössze 19 éves Bardo korábban már írt levelet Schaeffernek, amelyre nem a lány, hanem az ügynöksége reagált. Nem sokkal később egy férfival látta közös ágyjelenetben egy filmben, és haragjában megbízott egy nyomozóügynökséget. Így sikerült kiderítenie a színésznő címét, felkereste és bekopogtatott hozzá. Amikor Schaeffer ajtót nyitott, Bardo számon kérte, miért nem személyesen válaszol a rajongói levelekre. A meglepett nő megkérte, hogy egyszer s mindenkorra távozzon.

A férfi ekkor elment megreggelizni, de nem sokkal később visszatért. Amikor Rebecca újra ajtót nyitott, a férfi mellbe lőtte.

Pretty Woman-jelölt volt

A szépséges színésznőnek komoly esélye volt arra is, hogy megkapja a Micsoda nő! (Pretty Woman) főszerepét, amit végül Julia Robertsnek adtak. Rebecca egyébként abban a hollywoodi utcában lakott, ahol az akkor még hozzá hasonlóan szár­nyait bontogató Brad Pitt is. A tárgyaláson Los Angeles akkori kerületi helyettes főügyésze, Marcia Clark képviselte a vádat. Az ő neve nem sokkal később O. J. Simpson amerikaifutball-játékos kettős gyilkossági ügyében vált közismertté.

Ennek, és egy korábbi esetnek a hatására (a Theresa Saldana színésznő elleni gyilkossági kísérlet – a szerk.) hozták létre az USA néhány tagállamában a „stalking” (követés) ellenes törvényt, ami már önmagában büntethetővé teszi azt, ha valaki követi és megfigyeli áldozatát, vagy sértő üzeneteket küld levélben, telefonon, e-mailben, SMS-ben vagy képes formában. Rebecca Schaeffer halála óriási vihart kavart, és a zaklatási ügyeket végül elkezdték komolyan venni.

Alapjaiban változtatta meg Hollywoodot a halála, de Rebecca nem egy harcos volt, aki valamilyen ügyért küzdött. Ezt nem ő választotta” – nyilatkozta édesanyja a tragédiáról. Bardót emberölés vádjában találták bűnösnek, amiért életfogytiglant kapott. 2007-ben, reggelizés közben rabtársa egy tucatszor megszúrta, de túlélte a támadást. Jelenleg is Kaliforniában ül.     

Ha érdeklik további, ehhez hasonló bűncselekmények, kattintson a szerző Facebook-oldalára!

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek