A hűvösebb időszak szinte kötelező velejárója a száraz bőr, főleg a kézen. Rengeteg rossz szokásunk van, ami nemhogy segít, de még ront is az ápolt megjelenésen.
Átfagyott kéz
Amint beköszönt a tél, a kéz könnyen átfagy. Öreg hiba, ha forró vízzel akarjuk felmelegíteni az érzéketlen végtagunkat, mivel ez csak eltávolítja a maradék lipidréteget, amely természetes módon védi a bőrt. Legjobb, ha dörzsöléssel, lassan melegítjük fel a kezünket.
Fertőtlenítő nélkül
A vizes alapú kézfertőtlenítők gyakran jó szolgálatot tesznek, de a hideg időben jobb elkerülni a gyorsan párolgó fajtákat, mivel ezek nem szívódnak fel, így csak még érdesebbé teszik a kezünket.
Takarítás csak kesztyűben
A suvickolásra használt szerek nagyon kiszárítják a bőrt, ezért érdemes kesztyűt húzni. Hogy még jobban megvédjük a kezünket, előtte kenjük be hidratáló testápolóval.
Folyékony szappan
Gyakori kézmosásnál a legjobb, ha a legtermészetesebb szappant használjuk, és abból is a folyékony fajtát. Ez kevésbé szárítja ki a bőrt.
Kamillás áztatás
A kamilla nyugtatja és felpuhítja a bőrt, így érdemes hetente egyszer langyos teájában áztatni a kezünket, legalább tizenöt percen keresztül.
Olajjal védekezzünk
A kókuszolaj, vagy sheavaj nagyon jót tesz az érdes bőrnek. Esténként oszlassunk el egy mogyorónyit a kezünkön, és masszírozzuk is bele!
Heti radírozás
Sokan már beiktatták a heti rutinjukba a bőrradírt, de az emberek többsége a kézfejét kihagyja a műveletből. Pedig onnan is el kell távolítani a száraz bőrfelesleget.
Fontos a belső
Hiába kenegetjük a kezünket mindenféle drága krémmel, ha a szervezetünk szomjazik. Igyunk minél többet. Télen az ásványi anyagban gazdag zöld teát is fogyaszthatjuk.
Használat után tisztítás
Minden ember elköveti azt a hibát, hogy manikűrözés után nem mossa el a fémeszközöket, pedig ezeken rengeteg baktérium tanyázhat, amely hozzájárul a fertőzésekhez.
Rosszul reszelünk
Az emberek többsége oldalirányú mozgással reszeli le a körmét, pedig ahhoz, hogy igazán szép formája legyen a körmünknek, inkább körkörösen kellene reszelnünk.
Levágott körömbőr
A bőr visszatolása nem rossz dolog, na de a levágása igencsak veszélyes. Olyan baktériumok kerülhetnek a szervezetbe, amelyek komoly problémát okozhatnak.
Rázzuk a körömlakkot
Gondolta volna, hogy eddig mindig rosszul rázta fel a körömlakkot? Pedig ha fel-le tette, akkor bizony alaposan összekeverte az üvegben lévő levegővel a lakkot, amely így gyorsabban szárad be, sőt a körmön is apró buborékokat hagy. Legjobb, hogyha két ujja közé veszi az üvegcsét és nagyon óvatosan, csak oldalirányba rázogatja.
Hidratálás mindenekelőtt
A bőrgyógyászok szerint nem szabadna megfeledkeznünk a bőrünk hidratálásáról, a hidegben a ruhával nem fedett területről, a kézről pedig pláne nem.