Albert László és amerikai festőművész kollégái rendhagyó kiállításra készülnek: előbb a tengerentúlon, majd idehaza mutatják be, mit jelent számukra az 1956-os forradalom öröksége.
Öt éve, hogy a Franciaországban segédmunkásként dolgozó Albert László festőművész végleg hazatért Kaposvárra. Előbb a budapesti Nemzeti Galériában, majd Párizsban, Dubaiban és Miamiban is lehetőséget kapott a bemutatkozásra. Mára ő az egyik legkeresettebb magyar kortárs festő, aki ugyanolyan alázatos és szerény maradt, mint amikor sok éve világgá indult szerencsét próbálni.
Albert László a sikerei ellenére folyamatosan képezi magát. Jelenleg Budapesten a Képzőművészeti Egyetem kurzusára jár, mellette külföldi művészek segítségével fejleszti a tudását.
- Számomra a hazai elismerés is roppant fontos, épp ezért tartom megtisztelőnek, hogy az egyik képemet Kárpáti Tamás beválasztotta a Hungarikonok című, legújabb könyvébe – mondta a kaposvári festő.
- Ebben olyan relikviák és használati tárgyak szerepelnek, melyek korábbi gazdái kiemelkedő teljesítménnyel büszkélkedhetnek. Így kapott benne helyet Barcsay Jenő festőművész ecsetje, Makk Károly fimrendező széke, Garas Dezső színművész kalapja vagy Örkény István író zsebórája. Az Aranycsapatból pedig Grosics Gyula meze, Puskás Öcsi futballcipője és Czibor Zoltánról készült festményem is látható a könyvben.”
Albert László a decemberi budapesti kiállítása után gőzerővel készül a következő évre. Ugyanis Amerikában élő magyar festőművészekkel jövőre az október 23-ai forradalom emlékére olyan rendhagyó kiállításon vesz részt, amin közösen készített alkotásokat is bemutatnak. A képeket előbb Amerikában mutatják be, csak utána ismerheti meg azokat a budapesti közönség.