Aktuális

Egészség Magazin: Kávézzunk okosan!

Bors

Létrehozva: 2019.01.24.

Sokan imádják a kávét, vannak, akik akár 10 csésze presszót is megisznak naponta – ez persze már nagyon nagy mennyiség és nem is egészséges. De vannak pillanatok, amikor csak egy jó kávé segíthet.

1. Érdemes átgondolni a sokat kávézóknak, hogy egy-egy csészényit váltsanak ki koffeinmentes kávéval, a nagy mennyiségben elfogyasztott koffeinnek ugyanis számos káros hatása van.

2. Amerikában is nagyon jellemző a „túlkávézás” és szinte mindenki kávézik: az amerikaiak 64 százaléka naponta legalább egy csésze kávét fogyaszt. Azt azonban érdemes észben tartani, hogy a kávé nem váltja ki a reggelit, tehát ne a reggeli helyett, hanem utána kávézzunk!

Lilla magazin kéthetente pénteken a Borsban - keresse az újságárusnál!

Olvasson kényelmesen: fizessen elő a Borsra!

3. Nem szabad kávét inni közvetlenül edzés után, mert elfojtja az étvágyat, csökkenti az energiaszintet és vízhajtó hatása miatt kiszáradáshoz is vezethet. A sportolás után a szervezetnek üzemanyagra és hidratációra, vagyis ételre és vízre van szüksége, nem kávéra.

4. Nem szabad csak azért kávét inni, mert akik velünk vannak, azt isszák. Ha valaki sok időt tölt kávéközpontú környezetben – irodában, vagy akár egy bárban dolgozva –, az hajlamos akkor kávézni, amikor a kollégái, vagyis szinte egész nap, folyamatosan. Érdemes írni egy hétig, hogy mikor és miért ittunk kávét – nagyon tanulságos lesz!

5. Nem szabad kései órán sem kávét inni, mert nem fogunk tudni elaludni. A koffein stimuláló hatással van a szervezetünkre, ha késôn kávézunk, felpörgünk és lőttek az alvásnak.

6. Ne kávézzon túl gyakran az sem, akinek sokat fáj a feje. A kávé nem megoldás, a tüneteket lehet, hogy elmulasztja, de a probléma okát nem oldja meg. Kávéhelyett inkább menjünk orvoshoz!

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek