<p>A két fiút és szüleiket álmukban lőtte agyon az éjszakai mészáros – 25 éve az egész országot sokkolta a szegedi cukrászcsalád meggyilkolása. Magda Marinkót nem sikerült elítélni a brutális tettért. Vajon még szabadon kószál a tettes? </p>
Nem maradhat szemtanú életben
Huszonöt éve az egész országot sokkolta a szegedi cukrászcsalád kivégzése. Ám nem sokkal korábban hasonlóan öltek meg három embert Kecskeméten: Horváth Antal vállalkozó kisfiának viszont megkegyelmeztek. A rendőrök az egykori idegenlégiósra, Magda Marinkóra gyanakodtak, és rövid időn belül el is fogták a szerb „halálosztót”. A jelenleg is több gyilkosságért életfogytiglani büntetését töltő férfi azonban nem ismerte be, hogy ő végzett volna Z. Nagyékkal. Kovács Lajos nyugalmazott rendőr ezredes részt vett Magda elfogásában, nincs kétsége afelől, hogy Marinko az elkövető.
– Magda szerette volna megtartani katonai imázsát. A magáról kialakított képbe valószínűleg nem fért bele, hogy nőket és gyerekeket öl – vélekedett a Borsnak Kovács Lajos, aki szerint Z. Nagyék gyerekeinek azért kellett meghalniuk, hogy ne maradjon szemtanú.
Bizonytalan volt az alibije
A szerb halálosztót a megyei főügyészség megvádolta a Z. Nagy család meggyilkolásával.
– Az egyik gyanús körülmény az volt, hogy bizonytalan volt az alibije. Felmerült, hogy valamivel elkábította az élettársát, hogy mire ő a gyilkosság után hazaér, a nő ne ébredjen fel. Marinko ottfelejtette Z. Nagyék fürdőszobájában az elemlámpáját. Ezt a lámpát felismertettük a bűntársaival és az élettársával is. A rokonainál és ismerőseinél tartott házkutatások során csomó ékszer is előkerült, és ezek közül többet felismertek Z. Nagyék rokonai. A mészárlás a többihez hasonlóan éjszaka, kivégzésszerűen történt, és ugyanazzal a fegyverrel. Z. Nagyék megölése előtt Kecskeméten ugyanez a Scorpio típusú géppisztoly gyilkolt, és Magda akkor beismerte, hogy az ő kezében volt – tette hozzá Kovács Lajos.
Tönkrement az újraindított cukrászda
A négyes gyilkosság valóságos sokkot okozott a dél-alföldi nagyvárosban, Z. Nagy Bálint köztiszteletben álló vállalkozó volt. Sokan az akkor a csúcson lévő helyi alvilágot sejtették a háttérben, mondván, hogy Z. Nagy Bálint talán megtagadta, hogy védelmi pénzt fizessen. A férfi első felesége szerint azonban a második asszonyt, Gizellát zsarolták valamivel. A cukrászdát a tragédia után a családfő előző házasságából származó fia vette kézbe. Ő a tragédia idején már Svédországban élt, onnan tért haza, hogy továbbvigye a családi bizniszt, ám az üzlet pár év alatt befuccsolt, a fiú pedig visszaköltözött.
Marinkót életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélték, a büntetése 2019-ben lejárna, de további kétszáz napot kapott egy őr megtámadásáért, ezért ténylegesen 2020-ban szabadulhat. Távollétében Szerbiában is negyven évet kapott öt gyilkosságért, így ha ki is engednék a szegedi Csillagból, át kell majd adni a szerb hatóságoknak. Legközelebb 2090 után szívhatna friss levegőt.