Aktuális

100 éve először kaptak lencsevégre fekete leopárdot Afrikában – fotók

Bors

Létrehozva: 2019.02.13.

Mindenki ismeri az érzést, amikor valami olyat sikerül lefényképezni, levideózni, ami egy ritka vagy különleges pillanatot örökít meg. Könnyű tehát elképzelni a 35 éves Will Burrard-Lucas érzelmeit is, aki abban a szerencsés helyzetben tudhatja magát, hogy lencsevégre kaphatott valami olyat, amire már majdnem egy évszázada nem volt példa.

A fotós épp telihold idején járta körbe a kenyai Laikipia vadasparkot, ahol szokatlan módon megjelent egy fekete leopárd. Afrikában közel 100 éve nem sikerült lefotózni a nagymacskát.

A fekete párducként is ismert faj bundája a melanizmustól néz ki így – az állapot tulajdonképpen az albinizmus ellentéte: míg az albinizmus a pigmenthiány következtében fehérséget okoz, a melanizmus a sötét pigmentek túltengését jelenti.

Burrard-Lucas egy különleges szerkezetnek köszönhetően tudott extra közelről fotókat készíteni a leopárdról, miközben először nem is tudta, mit kapott el. Az eszköz működését úgy kell elképzelni, hogy a környezetébe beleolvadva mozgás érzékelése esetén készít fotókat.

– Ahogyan végignéztem a gép által készített anyagot, muszáj volt megállnom egy percre, ugyanis néhány fotón hirtelen egy szempár bukkant elő a tintaszerű éjszakában – részletezte a fotós, majd folytatta – Egy fekete leopárd! Nem tudtam elhinni, kellett néhány nap, hogy felfogjam, valóra váltottam az álmom.

A férfi egy biológussal bonyolította le a fotós projektet, aki alátámasztotta, hogy valóban erről az állatról van szó. Mint kiderült, az környéken csak szóbeszéd volt, hogy fekete leopárdok élnek a vadasparkban, ezért is olyan különleges, hogy most ilyen magas minőségű bizonyíték született.

(Ladbible)

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek