Tele van az internet meredekebbnél meredekebb teóriákkal arról, miként járhatnak már most időutazók közöttünk. Jó páran még messzebb mennek, és azt állítják: ők maguk jöttek a messzi jövőből vagy jártak a régmúltban. Néhány ilyen figurát mi magunk is bemutattunk - a következő hölgy azonban egész más kategóriába esik.
Louise Riofrio elismert tudós, aki a NASA kutatójaként vizsgálta a fénysebességet - és állapította meg, hogy az nem állandó. Ebből az elméletből - melyet mostanában készülnek majd igazolni a Nemzetközi Űrállomáson végzett mérésekkel - vonta le Riofrio és csapata azt a következtetést, hogy akár az időben is képesek lennénk utazni - legalábbis előre. A szakember szerint a múltba utazni már csak a - filmekből jól ismert - paradoxonok miatt is jóval problémásabb lenne - írja a Daily Star.
A kutató azt is elárulta: a fénysebességet érintő felfedezés később az űrutazást is elősegítheti. “A tér meghajlítása azért, hogy a fénysebességnél gyorsabban érjünk el más naprendszereket, határozottan olyan valami, amit egyszer véghez fogunk vinni” - magyarázta. Arra ugyanakkor nem tért ki a szakember, milyen távlatokban kell gondolkodni, amikor ezekről a lehetséges eredményekről beszél. Ami biztosnak tűnik, nem egy-két évtizedről van csupán szó - ugyanakkor már az is igen komoly előrelépés, hogy egy NASA-közeli kutató egyáltalán kimondja: amit a sci-fikben látunk, egy nap igenis valósággá válhat.