<p>Halálra ítélt állatok érkeznek az önkéntes állatvédőhöz, ahol segítségre és menedékre lelnek. Válságos állapotú macskák gyógyulnak Blahó Katalinnál, de kutyákat, kisemlősöket, szárnyasokat és vadon élő madarakat is ment.</p>
Ki sem kell mennie az utcára, egyszerűen címre jönnek a sérült, beteg állatok Katalinék házához. Nem egyszer érkezett összeroncsolt, vérző, sérült macska hozzájuk, s az is előfordult, hogy röpképtelen postagalamb vagy ékszerteknős sétált be a kapujukon. Emiatt is kötelességének érzi, hogy segítsen, nem lenne szíve sorsukra hagyni őket. Jelenleg 21 macska, 6 kutya, 11 pulyka és egy törpemalac él az ikrényi családdal.
– A madaraknál a tízéves fiam a legnagyobb segítőm, a lányom pedig hősiesen helyt áll a cumira szoruló kisállatoknál, s bár minden ősszel elmondja, elég volt, tavasszal már hiányolja – mesélte a Vasárnapi Borsnak Katalin. – Legutóbb az egyik pulykánk egy szerencsétlen felszállásnál eltörte a szárnyát, így húsvétkor sem volt megállás. Nálunk nincs olyan opció, hogy levágjuk, és megsütjük ebédre. Azon dolgozunk, hogy higgadt, jó tenyészállat legyen. Nem is lehet másképp, hiszen az iskolai, óvodai bemutatókon extrém módon stressztűrő, nyugodt állatokkal lehet csak dolgozni.
Az állatmentés mellett ugyanis személyes küldetésének tekinti, hogy a felelős állattartást népszerűsítse a Mancs-őr Élményoktatás keretében interaktív környezetismeret órákon, bemutatókon.
Az ellátásukhoz szükséges összegeket pedig a saját fizetéséből és néhány jóakaratú ember eseti támogatásaiból állja.
A példáját viszont nem mindenki számára tartja követendőnek, sőt óvatosságra int.
– Az állatmentéshez rengeteget kell tanulni, ne csinálja senki felkészültség nélkül – hívta fel a figyelmet a családanya, aki abban is szerencsés, hogy olyan helyen dolgozik, ahol már meg sem lepődnek, ha állatkölyköket etet a sarokban cumiból, kétóránként.