<p>Egyesével vezette a rendőr a halottakhoz az arcátlan sofőröket, akik nekiálltak lefotózni őket Németországban. A közlekedési balesetben egy magyar ember is elhunyt.</p>
Halálos kimenetelű balesethez riasztották az autópálya-rendőröket az A6-os autópálya roth–nünbergi déli lehajtójához, ahol súlyos szerencsétlenség történt. Az áldozatokon már nem lehetett segíteni, a helyszínen meghaltak.
A baleset miatt kialakult dugóban az autósok közül többen fényképet készítettek a halottakról, köztük egy magyar kamionsofőr is. Németországban ez törvénybe ütközik, így a rendőrök komolyan felléptek a tiszteletlen autósokkal szemben: az eljáró rendőr kiszállította őket a kocsiból, és a holttestekhez vezette őket, akik között egy magyar is volt.
– Jöjjön, nézze meg! Akarja látni a halottakat? Nem? Akkor minek fotózza őket? – fakadt ki a rendőr a magyar sofőrnek.
Mint a Bors megtudta a fényképezési jogokkal foglalkozó Foto.jog szervezettől, Németországban az ilyesmi a büntető törvénykönyv (Btk.) hatáskörébe tartozik. – A magánszféra, a legszemélyesebb élettér megsértését jelenti képfelvétel által. A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés vagy pénzbüntetés is lehet. A felvételkészítéshez használt műszaki eszközök elkobozhatók! – hívták fel a figyelmet.
A rendőrség nemcsak szigorúan veszi a törvényt, de elrettentô videót készítettek, amit feltöltöttek az internetre, azaz a magyar sofőrrel is próbálnak példát statuálni. Hazánkban az ilyen konkrét esetekre még nincs szabályozás, de itthon is büntetendő becsületsértő képeket készíteni másokról.
– A magyar Btk. nem tartalmaz ilyen tényállást. Van néhány kapcsolódó tényállás, de ott kitétel, hogy a felvétel akkor sért jogokat, ha a becsület csorbítására alkalmas – mondta a csoport képviselője.