Az egyik Pest megyei gimnázium vezetője olyan engedményt adott a diákoknak, amit nem sokan vállal- nának be. Ám nem élnek vissza vele.
Forrás: MTI
Két éve vezette be azt a szabályt a pomázi Sashegyi Sándor Általános Iskola, Gimnázium és Rendészeti Szakközépiskola igazgatónője, hogy három helyett tizenöt nap hiányzást igazolhatnak a szülők a gyereküknek. Vagyis ötször annyit, mint a legtöbb suliban.
A fő szabály szerint egy tanévben legfeljebb háromszor hiányozhat úgy egy tanuló, hogy nem kell orvosi papírt vagy igazgatói engedélyt felmutatnia. Elég, ha a szülő indokolja, miért nem ment aznap iskolába. Gondolhatnánk, hogy Pomázon alaposan kihasználják a megötszörözött lehetőséget a diákok, és rengeteget hiányoznak, de nem így van – tudtuk meg Nagy Koppány Lászlóné igazgatótól.
– Egy pomázi gyermekorvos hívta fel a figyelmemet arra, hogy a munkája nagy része abból áll, hogy igazolásokat ír a gyerekeknek egy enyhe fejfájás vagy hasmenés miatt is, pedig ilyenkor nem mindig kellene orvoshoz fordulni – mondta a Borsnak az intézményvezető.
– De mivel az iskolában kell az igazolás, így elviszik hozzá a gyerekeket a szülők. Semmilyen törvény nem kötelezi az iskolát arra, hogy csak három, szülő által igazolt hiányzást lehet elfogadni, így felvetettem, hogy mi lenne, ha 30 napra növelnénk ezt a számot. A tantestület ezt kicsit sokallta, így állapodtunk meg a tizenötben. Az igazgatónő hozzátette: tisztában van vele, hogy sokszor nem is betegség miatt hiányzik egy gyerek, hanem mert például a család elutazik valahova.
– Ez egy bizalmi alapú megállapodás köztem és a szülők között, így nem kényszerülnek sem ők, sem a gyerekek arra, hogy füllentsenek – magyarázta a pedagógus.