Aktuális

Akkor is jár kártérítés, ha vízzel teli kátyúba hajtunk

Címkék
kátyú

H. R.

Létrehozva: 2019.06.04.

Tengelytörés, súlyos baleset is lehet a vége, ha kátyúba szaladunk, amit el sem tudunk kerülni, ha az eső<br /> miatt megtelt vízzel. Ilyenkor ugyanúgy jár a kártérítés, de a történteket nekünk kell bizonyítanunk.

Forrás: Facebook

A bolondját járatja velünk az időjárás. Az elmúlt napokban az ország több pontján is kialakultak hirtelen záporok, rövid idő alatt esett rengeteg csapadék. Az előrejelzések szerint hasonló nyárra számíthatunk, nem tudhatjuk előre, mikor és hol teszi láthatatlanná az eső a hatalmas kátyúkat – hacsak nem rendelkezünk alapos helyismerettel –, amiket esélyünk sem lesz kikerülni, bármennyire óvatosak va­gyunk. Kérdés, megtérítik-e a kárunkat ilyenkor is, és ha igen, mit kell ehhez tennünk.

Akié az út, az felel, de mindenre szükség van

Az időjárási körülményektől függetlenül a kátyúkárokat az adott közútért felelős intézmény köteles kezelni – kezdte a Borsnak Né­meth Péter, a CLB Független Biztosítási Alkusz Kft. értékesítési és kommunikációs igazgatója. – Ah­hoz, hogy élhessünk kártérítési igényünkkel, azonnal készítsünk képeket az autóról, a sérülésről, a helyszínről.

Ezek nélkül nem lehet később azonosítani, hol és milyen esemény történt. Ez azért nagyon fontos, mert a szabályok szerint a mi kötelességünk bebizonyítani, hogy valóban a kátyú miatt sérült meg az autó – magyarázta Németh Péter.

Fotókkal tudjuk bizonyítani az esetet

Az ügyintézést a kocsi tulajdonosa – vagy meghatalmazottja – személyesen, e-mailben, postai úton is megteheti. A sikeres elbírálás érdekében csatolni kell a gépjármű forgalmi engedélyének másolatát, ki kell tölteni a bejelentő űrlapot, ami az interneten is megtalálható és célszerű csatolni a káresemény bekövetkeztét igazoló iratot – a magunk által készített fényképet, ha van, akkor a rendőrség helyszínelési jegyzőkönyvét. Ha pedig már a tulaj közben megjavíttatta a kocsit, akkor a kár összegét igazoló javítási számlát.

– Teljes körű cascóra is meglehet csináltatni a javításokat, de ehhez önrészt kell fizetni, ezért jobb nem ezzel kezdeni. Ha azonban valami miatt elhúzódik a kártérítés, élhetünk ezzel a lehetőséggel is – fűzte hozzá.

Autópályán sérülés esetén se álljon meg

Mivel az autók nagy se­bességgel haladnak az autópályákon, fokozottan veszélyes útszakasznak számítanak. A biztonság érdekében más szabályokat kell betartani egy esetleges káresemény során. Ha az autópályán sérül meg az autónk, akkor a legközelebbi autópálya-mérnökség segítségét kell kérni, például az út szélén kihelyezett S.O.S. telefonon, és csak a legközelebbi biztonságos helyen szabad megállni, megvárni a kiérkező útellenőrt.
A családi házas övezetekben nyilván lassan kell hajtanunk, de persze ettől még nem vesszük észre a víz alatti kátyúkat. Ahogy az a főváros XIX. kerületében lévő Wekerletelepen ké­szült fotókon is látható, egy autós a vízelvezetőt nem vette észre, az úttest pedig gyakorlatilag teljesen víz alá került a hatalmas eső miatt.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek