Aktuális

Döbbenet! Egy 40 ezer éves jégkorszaki farkas fejére bukkantak Szibériában

Bors

Létrehozva: 2019.06.10.

<p>Szenzációs leletre bukkantak orosz tudósok Jakutföldön.</p>

A világ első óriásfarkas fejét találták meg a oroszországi Jakutföld északi részén található Abiszkij körzetében, írja a Siberian Times. Az óriásfarkas, másnéven förtelmes kutya a kutyafélék családjának egy kihalt faja, amely a pleisztocén korban élt, ám az utolsó jégkorszak végével mintegy 10 000 évvel ezelőtt kihalt.

A tudományos szenzációnak számító, szinte teljesen egyben maradt farkasfejet 2018 nyarán találta egy helyi lakos az Indigirka folyó partján. Japán tudósok szerint a lelet 40 ezer évnél is idősebb lehet és korának egyik csúcsragadozója 2-4 éves lehetett, amikor elpusztult.

– Ez egy nagyon különleges felfedezés, az óriásfarkas szövetei, izmai és az agya is sértetlenek maradtak. Ha összehasonlítjuk a ma élő farkasokkal, megállapíthatjuk, hogy a faj hogyan fejlődött és változott az évezredek során – nyilatkozta az orosz lapnak az egyik kutató, Albert Protopov.

Az óriásfarkas feje 40 centiméter hosszú, ami egészen különleges, mivel az egész állat mindössze 66-86 centiméterre nőtt.

Korábban ugyanezen a környéken 12 ezer évig jégbe zárt állattetemeket, többek között egy mumifikálódott barlangi oroszlánra bukkantak.

(via)

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek