Aktuális

Duplájára nőhet a filléres repülőjegy ára

Bors

Létrehozva: 2019.06.14.

Nem ritka, hogy pár, vagy pár tízezer forintért meg tudunk csípni valamelyik fapados légitársaságnál egy-egy repülőjegyet. Ezzel a végösszeggel kell számolnunk?

Duplájára nőhet a filléres repülőjegy ára

Forrás: AFP

A nyaralás előtt sokaknak nagy kérdés, hogy melyik légitársaságot válasszák, hogy minél olcsóbban jöjjön ki az út. A fapadosok árai kedvezők, de számos pluszköltséggel kell számolni például egy egyhetes nyaralás esetében. A repülőjegy-vásárlás végén pedig azzal szembesülhet az ember, hogy például a 15 ezres repülőjegy felkúszott 35–40 ezer forintra. 

Poggyász

Általánosságban elmondható, hogy a fapadosoknál csak egy darab kézipoggyászt vihetünk fel ingyen a gépre, a többiért már fizetni kell. A magyarok legsűrűbben a Ryanair és a Wizz Air szolgáltatásait veszik igénybe. Előbbinél az ingyenes poggyász méretét 40 centiméter széles, 20 centiméter magas, és 25 centiméter mély táskában határozzák meg, ami maximum 10 kilogramm lehet.

A Wizz Air ennél nagyobb, 40×30×20 centiméterben határozza meg az ingyen felvihető táska méretét. Ha ez nem elég, akkor a repülőjegy foglalásakor választhatunk több csomagtérbe feladható poggyászméret között is, amelyek ára légitársaságtól és súlytól is függnek. A Ryanair például egy 20 kilogrammos bőrönd 25 euróba, azaz 8 ezer forintba kerül egy útra, azonban a tájékoztatójukban azt írják, hogy a forgalmasabb időszakokban ez az ár változhat. A Wizz Airnél a 10, 20 és a 32 kilogrammos méretek között lehet választani, amelyek ára körülbelül 7 ezer, 9 ezer és 14 ezer forint, azonban a díjak járattól és szezontól függően náluk is változnak. Érdemes alaposan lemérni a csomagokat, ugyanis a reptéren – minden légitársaság esetében – zsebbe kell nyúlnunk, ha túllépjük a súlykorlátozást. A Wizz Air például 3300 forintot számol fel kilogrammonként, ha átlépjük a korlátozást. 

Ülőhely

Csak a szerencsén múlik, hogy a családtagjaink mellett ülhetünk a gépen, ha nem veszünk helyjegyet. A Wizz Air járattól függően 3–5 ezer forintot is elkér azért, ha konkrét helyre szeretnénk ülni. A Ryanairnél egy normál ülőhelyért legalább ezer forintot kérnek el, a nagyobb lábmérettel rendelkező helyek már több mint 2 ezer forintot kóstálnak. 

Elsőbbségi beszállás

Akik nem szeretnek sorban állni beszálláskor, azok már a repülőjegy foglalásakor, vagy a reptéren vehetnek úgynevezett Priority, az az elsőbbségi jegyet.

A Wizz Airnél ez 1650–9950 forint között mozog, ami magába foglal plusz egy felvihető kézipoggyászt is. A Ryanair is megengedi a két táskát, de csak akkor, ha ezért külön fizetünk. Az elsőbbségi jegy 2000 forint, míg a pluszcsomag már közel 4 ezer forintba kerül. 

Majdnem a duplája

Ha az átlagos árakat vesszük figyelembe, akkor fapados repülőgéppel egy 30 ezer forintos retúr repülőjegy, 20 kilós bőrönddel, ablak melletti üléssel legkevesebb 50 ezer forintba fog kerülni. Ezzel szemben a hagyományos járatokon a legtöbb plusz- költséget beleszámolják az árba, így a foglalásnál nem kell ezekkel számolni. Nem szabad csak egy adott légitársaság árait figyelembe venni, sokkal jobban járunk, ha menetjegy-összehasonlító oldalakon informálódunk. 
– Előfordulhat, hogy egy hagyományos légitársaságnak sokkal kedvezőbbek az árai, mint egy fapadosnak, ezért nem szabad rögtön az első jegyet lefoglalni – figyelmeztetett Varga Gábor, a Egekura.blog alapítója. – A fapadosok akkor a legjobbak, ha nincsenek külön igényeink, például nem számít, hol ülünk, és kis csomaggal utazunk. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek