Aktuális

Így pakolja el a ruhákat, hogy több hely maradjon a bőröndben!

B. B. A.

Létrehozva: 2019.07.19.

<p>Az talán nem újdonság, hogy az utazásra bepakolás előtt érdemes listát írni mindenről, amit tervezünk elvinni. De mi van akkor, ha a listán szereplő holmiknak csak a töredéke fér a bőröndbe? Lehet, nem a listával van a baj, hanem azzal, ahogy pakolunk.</p>

A kék ruhát muszáj elvinni a nyaralásra, mert ez a kedvencem, a virágos rövidnadrág sem maradhat itthon, mert az megy a sárga trikómhoz. Kell egy magas sarkú és egy lapos szandál is, de egy sportcipő is létszükséglet. Ismerősek ezek a mondatok? Nagy kihívás tud lenni – főleg a hölgyeknek –, hogy úgy pakoljanak be az utazótáskába, hogy még el is lehessen bírni. A pluszhely sokszor már luxusnak számít a fapadosok esetében például, ezért próbáljon ki új pakolási módszereket is. 

Feltekerve több a hely

A Borsnak nyilatkozó Gréta szombaton utazik családjával Horvátországba. Már csak azért is fontos neki a helytakarékosság, mert egy autóval öten utaznak. 

– Én bepakolás előtt leteszteltem, melyik a leginkább helytakarékos módszer. Kipróbáltam, hogy mennyi he­lyem marad, ha a hagyományos ruhahajtogatással pakolok be, majd ugyanennyi ruhát bepakoltam úgy is, hogy felgöngyöltem mindet. Meglepett, de utóbbi eljárással jóval több helyem maradt. Míg a sima hajtogatással a neszesszerem már nem fért be, a felgöngyölt verzióban még egy pluszpapucs is helyet kapott. Mostantól én mindig így fogok pakolni – mesélte el történetét a Borsnak Gréta.

Jól bevált a hálós rekesz

A fiatal lány az ötletet az internetről szedte, számos videó mutat be ugyanis olyan módszereket, amikkel rengeteg helyet meg lehet spórolni. A Borsnak az Utazómajom alapítója, Tóth Ákos mondta el, neki mi a titka. 

– Szerintem a tisztálkodószereket érdemes inkább külföldön megvenni, mert sok helyet foglalnak, kézipoggyászban 100 milliliternél nagyobb kiszerelés nem szállítható, és külföldön sem drágábbak jelentősen. Sokat lehet spórolni, ha csak kézipoggyásszal utazunk, és an­nak az összegnek egy részét, amit a feladhatóra költenénk, tisztálkodószerekre költjük – magyarázza Ákos.

– Én vászon-, hálós rekeszeket használok a ruhák elkülönítésére. Átlátható, könnyen pakolható, a használt ruhákat és a tisztákat el lehet különíteni. Szerintem nagyon praktikus, internetről mindössze néhány száz forintért már meg lehet szerezni. Arra kell figyelni, hogy csak olyan holmikat vi­gyünk, amikre tényleg szükségünk lehet, vagy amit adott esetben nem tudunk olcsón beszerezni – fejtette ki az Utazómajom alapítója a Borsnak. 

Piramiselv

Terítsük a táska aljára a nadrágokat úgy, hogy a száruk kilógjon a bőrönd két oldalán. Ezután jöhetnek a feltekert ruhák, ez lesz a piramis középső rétege. Felülre pedig az apró tárgyakat és könnyen gyűrődő ruhákat rakjuk. Végül az egészre terítsük rá a nadrágok szárát, ezzel zárjuk le a piramist.

Bors-tipp

Ha többen utaznak, beszéljék meg, ki mit visz. Egyikük vigye a hajszárítót, másikuk a sampont, harmadikuk pedig a társasokat. Így elkerülhető, hogy felesleges holmikat cipeljünk.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek