Aktuális

Lesben állnak a tolvajok! Kísérővel vegyen ki nagyobb összeget az automatából

Bors

Létrehozva: 2019.07.22.

<p>A rendőrség szerint első körben az idősebbeket szemelik ki maguknak a zsebtolvajok. Olykor apróságokon múlik, hogy ki tudják-e fosztani az embert, vagy sem.</p>

Lesben állnak a tolvajok! Kísérővel vegyen ki nagyobb összeget az automatából

A zsebtolvajok leggyakrabban a bevásárlóközpontokban, a piacokon, a fesztiválokon és a zsúfoltabb helyeken csapnak le. A statisztikák azt mutatják, hogy az idősebbekre utaznak, amikor csak tudnak, mert könnyű prédának tartják őket az óvatlanságuk és a hiszékenységük miatt. A Bors összegyűjtötte, melyek azok a fontos dolgok, amiket jobb, ha betart kortól függetlenül, hogy megnehezítse a zsebesek helyzetét.

Táska: Elöl legyen a cipzár nyitója

Táskáját mindig tartsa szem előtt, húzza a teste elé, ha zsúfolódik a tömeg és bizonyosodjon meg róla, hogy rendesen be van cipzározva. Az sem mindegy, hogy melyik irányból lehet kinyitni: ha a vállára felakasztva hordja a táskát, akkor a cipzár nyitója mindig elöl legyen, és ne a háta mögött.

Az iratait és a pénztárcáját a táska alján tárolja. A tömegközlekedési eszközökön is előszeretettel válogatnak a portyázók, ezért a ruhája zsebeibe ne tegyen semmi értékeset. Ha nehéz csomaggal utazik, idegeneket ne kérjen meg, hogy segítsenek. Ha mégis, akkor csak a fel- vagy leszállásig fogadja el. Soha ne tegye a táskáját a bevásárlókosárba.

Pénztárca: Takarja el a tartalmát

– Mindig csak annyi pénzt vigyen magával, amennyire feltétlenül szüksége van. Fizetéskor ne válogasson túl sokáig a címletek között, mert feltűnhet egy zsebtolvajnak, hogy sok pénze van– figyelmeztet Tóth Sándor, a Molnár Biztonsági Szolgálat ügyvezető igazgatója.

Bankautomata: Egyszerre csak keveset

A pénzkiadó automatáknál is előszeretettel garázdálkodnak a zsebtolvajok. Ha nagyobb összeget vesz fel, jobb, ha elkíséri valaki.

– Ne engedje, hogy közel jöjjenek a géphez, miközben intézi a dolgát. Ha mégis, akkor kérje meg az illetőt, hogy menjen hátrébb. Minél forgalmasabb helyszínen vegyen ki pénzt az automatából, és a bizonylatot mindig rakja el! – mondja az igazgató.

Így készítse fel a telefonját a lopásra

– Minél rövidebb időre állítsa be a képernyő automata zárolását

– A képernyőzárolás feloldását kösse kód, vagy minta megadásához

– Az okostelefonok többségén külön kóddal lehet védeni a fotóalbumot, vagy egyéb mappákat

– Ne a készüléken tárolja a fényképeit és az emlékeit, rendszeresen mentse le adathordozóra azokat

– Manapság már szinte minden készüléket regisztrálni lehet a telefonszámmal a gyártó weboldalán például, így arra a felületre belépve folyamatosan követni tudja, mikor, hol van a telefonja.

Kérjen igazolványt

Ne legyen a következő telefonos vagy kaputelefonos csaló áldozata. Ha valaki becsönget és valamelyik hivatalos szerv, vagy bármilyen vállalkozás munkatársának adja ki magát, csak akkor engedje be a lakásába, amikor már ténylegesen megbizonyosodott benne, hogy valóban az, akinek mondja magát.

– Ha gyanús embert, vagy embereket lát, azonnal telefonáljon a rendőrségnek. Nagy segítség, ha megjegyzi, hogyan néztek ki, vagy ha autóval vannak, gyorsan írja fel a rendszámukat! – tanácsolja a Bors olvasóinak Tóth Sándor szakember. 

Bors-tipp

A bankkártyájához állítson be kártyahasználati limitet, hogy ha esetleg ellopják vagy elveszíti, akkor meg legyen szabva, hogy naponta hányszor és mekkora összegeket lehet leemelni róla.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek