Aktuális

Családirtás a Rózsadombon: Pszichológus segít a gyerekeknek a meggyilkolt kisfiú óvodájában

Bors

Létrehozva: 2019.08.27.

Életük legnehezebb feladata előtt állnak a II. kerületi óvoda dolgozói: a múlt heti családirtás legkisebb áldo- zatát már hiába várják a csoporttársak, valahogy el kell nekik magyarázni a megmagyarázhatatlant.

Családirtás a Rózsadombon: Pszichológus segít a gyerekeknek a meggyilkolt kisfiú óvodájában

A Zöldlomb utcától pár perc sétára található az óvoda, ahová a tragikus sorsú pár a kisfiukat járatta. Tegnap a Bors felkereste az intézményt, ahol láthatóan a dolgozók is zavarban vannak, még nem tudják, mi­képp kezeljenek egy olyan helyzetet, amelyre nem lehettek felkészülve.

Miképp lehet tálalni?

Beszéltünk néhányukkal, azt mondták, még ők sem tudják, hogy hogyan tálalják a történteket a gyerekeknek. Pszichológussal együtt fogják eldönteni, hogy mi a legjobb megoldás, hogy a gyerekeknek a lehető legkisebb traumát okozzák. 

A II. kerületi Zöldlomb utcai társasházban is sok kisgyermekes család él, az ott élők próbálják titokban tartani a gyerekek előtt, hogy milyen brutális vérengzés történt tőlük csupán néhány méterre. Volt olyan szomszéd, aki azért nem akart beszélni munkatársunkkal, mert egy tíz év körüli kisfiú volt mellette. Egy másik szomszéd azt mondta a gyerme­kének, hogy biztosan megharapott valakit egy kutya, azért van annyi rendőr a társasházban. 

Szerelemféltés lehetett 

A Ripost információi szerint féltékenység okozta a szörnyű tragédiát, ugyanis a férfi azt gondolta, hogy élettársa megcsalta. A Bors megtudta, hogy a pár soha nem kötött házasságot, de a kapcsolatuk megromolhatott, a felek szakítás előtt álltak. Információink szerint S. Levente nem állt pszichiátriai kezelés alatt.

Több szomszéd is feltette magának a kérdést: miképp lehetett volna megelőzni a tragédiát? Mit tehetnek a közvetlen környezetben élők, ha észlelik, hogy egy családban sok a konfliktus? Szabó János, a Magyar Családsegítő- és Gyermekjóléti Szolgálatok Országos Egyesületének szervezeti elnöke szerint ha valami olyan dolgot látnak a szomszédok, ami komoly problémára utal, akkor a hatóságokhoz vagy családsegítőkhöz lehet fordulni. Hozzátette: a család életébe nem szabad közvetlen módon be­avatkozni.

– Ha súlyosabb dolog merül fel, például bántalmazás nyomait észlelik, akkor a környezetben élőknek kötelességük értesíteni a hatóságokat, rendőrséget – figyelmeztetett Szabó.

Tegyenek vallomást!

Mint arról a Bors beszámolt: Budapest rendőrfőkapitánya fegyelmi eljárást indított a tevékenységirányító központ ügyeletese ellen, miután a Zöldlomb utcából érkező bejelentés ellenére nem küldött rendőröket a családirtás helyszínére. Tegnap az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) egy újabb közleményt jelentetett meg az üggyel kapcsolatban. Ebben leszögezik: bár sokak szerint a hatóságok addig nem tesznek semmit, „amíg vér nem folyik”, azonban a rendőrök szerint ez nem igaz. 

– Ha valakit fenyegetnek, bántalmaznak, zaklatnak vagy másvalakivel kapcsolatban tud ilyesmiről, akkor haladéktalanul tegyen bejelentést a 112-es központi segélyhívón, a rendőrök intézkednek! – hívták fel rá a figyelmet. Hozzátették ugyanakkor, hogy a rendőrök csak akkor tudnak hathatósan  fellépni, ha a sértett vallomást tesz zaklatója, bántalmazója ellen.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek