Tragikus körülmények között kimúlt az a nyolchónapos dugong, amelyet nemrégiben találtak meg Thaiföld déli partjainál megviselt állapotban.
A Marium névre keresztelt nőstény dugongot Karib partjainál találták a sekély vízben néhány hónappal ezelőtt. Az emlőst két hím támadhatta meg a párzási időszakban, mert vonzónak találták, ám közben sérüléseket szenvedett, és a partra vetődött. Thaiföldön ezután igazi híresség lett a tengeritehenek rendjébe tartozó állatból, amit orvosok és önkéntesek napi 15-ször etettek meg tejjel, tengeri növényekkel egy mesterségesen kialakított tengernyalábban, Libong-szigeten.
Péntek éjjel azonban a mindenki által imádott tengeri emlős elpusztult, miután egyik pillanatról a másikra sokkot kapott, leállt a szíve, és nem sikerült újraéleszteni. A boncolás során nagy mennyiségű műanyag hulladékot találtak a bélrendszerében, ami gyulladáshoz és gázképződéshez vezetett. Az állatorvosok szerint az különböző egészségügyi tüneteit tudták volna kezelni, de a műanyag elfogyasztásával nem lehetett mit kezdeni.
A gugongok hossza 3-4 méter, testtömegük pedig több száz kiló. A tengeritehenek egy speciális családjába tartoznak, és kihalófélben vannak.