Egy szétfűrészelt puskát találtak egy kútban, nemrég pedig egy bűncselekmény közben elrejtett széfre bukkantak mágneshorgászok. Mit kell tenni a kihalászott tárgyakkal?
Kovács Erik, a magneshorgaszat.hu internetes oldal egyik szerkesztője avatta be a Borsot a mágneshorgászat rejtélyeibe.
– Bár nem kötelezi semmilyen jogszabály, nem árt a kiszemelt területen megérdeklődni, hogy engedélyköteles-e a helyszín. Ha természetvédelmi területen kezd el horgászni engedély nélkül, akkor az tiltott kincskeresésnek minősülhet, ami akár börtönbüntetéssel is járhat – figyelmeztet a horgász.
Ugyanúgy vonatkozik a börtönbüntetés, ha bármilyen éles lőfegyvert vagy fegyvert tart meg magánál az ember, ugyanis hazánkban az is bűncselekménynek számít.
– Érdemes minden gyanúsabb tárgynál kihívni a hatóságokat, nem lehet tudni, hogy mire bukkanhat az ember. Természetesen egy biciklinél nem kell, de egy fegyvernél vagy az említett puskánál tanácsos szólni a rendőrségnek, akik nem egyszer a katasztrófavédelemmel együtt vonul ki – mondja Erik.
A mágneshorgászat néhány éve lett divat, azóta sok kalandvágyó pásztázza a vizek alját. Nincsenek korlátozások, bárki bármikor felkaphatja saját mágnesét és kötelét.
– Talán a legelrettentőbb, amit valaha kihalásztak, egy éles robbanószerkezet volt, amit azonnal hatástalanítottak a helyszínen. Rengeteg biciklit, lőszert, lőfegyvert találunk, és megszámlálhatatlan hulladékot. Ezeket mindig összegyűjtjük és elvisszük a közeli fém- és hulladékgyűjtőbe – mondja a mágneshorgász.