Víz nélkül az emberi élet kivitelezhetetlen. Alapvető életfolyamataink függnek attól, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű vizet juttassunk a szervezetünkbe, de mégis mit igyunk? Csapvizet, ásványvizet, forrásvizet?
A vízfogyasztásnál figyelembe kell venni az adott víz összetételét, hisz minden víznek más az ásványianyag- és nyomelem-tartalma. A vizek többek között nátriumot, káliumot, kalciumot, kloridot, szilfátokat, fluoridikat, sőt még vasat és rézt is tartalmaznak. Épp ezért fontos, hogy ne mindig ugyanazt a vizet fogyasszuk, meggátolva ezzel, hogy bizonyos alkotóelemek felhalmozódjanak a szervezetünkben.
FORRÁSVÍZ
Föld alatti vízforrásból tör a felszínre, viszonylag kevés ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz. A lelőhelyeken szabadon gyűjthetjük a forrásvizet.
Egészség magazin kéthetente pénteken a Borsban - keresse az újságárusnál!
Olvasson kényelmesen: fizessen elő a Borsra!
ÁSVÁNYVÍZ
A természetes ásványvizek 100%-ban föld alatti forrásokban találhatóak. Ásványianyag- és nyomelemtartalmuk speciális. Kizárólag szén-dioxiddal lehet dúsítani őket.
CSAPVÍZ
Forrása nem határozható meg egyértelműen. Még országunkon belül is eltérő a csapvizek minősége, arról, hogy aktuálisan fogyasztható-e, a hatóságok tájékoztatást adnak. Nem ritka, hogy különböző szerves és szervetlen vegyületek kerülnek a vízbe, így kizárólagos fogyasztása hosszú távon nem ajánlott.
GYÓGYVÍZ/TERMÁLVÍZ
Hosszú távon nem és akkor is mindenképp orvosi kontroll mellett fogyaszthatóak a bennük található kémiai vegyületek miatt.
További érdekes cikkekért keresse az Egészség Magazint!