Az orvosok próbálták megmenteni az életét, végül az édesanyja döntött úgy, kapcsolják le a lélegeztetőgépről.
A világ egyik legismertebb rappere volt, a kétezres évek elején albumai több mint 75 millió példányban keltek el világszerte. A hírnév lett Tupac Amaru Shakur veszte is: 1996. szeptember 13-án lelőtték.
Már az iskolában is nagy népszerűségnek örvendett a későbbi világhírű rapper. Zenéiben a nyomorról és a gettóban átélt tapasztalatairól is énekelt a rasszizmus és a társadalmi problémák mellett. A hírnév után kezdődtek csak az igazi nagy konfliktusok, ugyanis összetűzésbe került Notorious B.I.G. rapperrel és annak kiadójával.
A népszerűséget nem tudta sokáig élvezni, mivel csupán 25 éves volt, amikor megölték egy bokszmérkőzés után. Azonban nem ez volt az első eset, amikor fegyverrel támadtak rá. Két évvel korábban, 1994-ben ismeretlen tettesek ötször meglőtték. A kórházban megműtötték, de három óra múlva már ki is jelentkezett az intézményből. A későbbi balhét viszont nem úszta meg a fiatal sztár.
Egészen addig nyugalom volt a bokszmérkőzésen, amíg Tupac és pár társa észre nem vette Orlando Andersont, a Southside Crips banda egyik emberét. Ő volt az, aki az év elején kirabolt egy embert, ezért Tupacék megtámadták. A hotel, ahol az eset történt, fel volt szerelve biztonsági kamerákkal, így azok felvették az eseményeket.
A verekedés után a rapper és a társai két autóval elindultak koncertezni, ám este 11 órakor az úton megállította őket egy motoros rendőr, mivel túl hangosan szólt a zene a BMW-ben, és az egyik autón nem volt rendszámtábla. Negyedórával később az egyik piros lámpánál álltak, amikor egy Cadillac gurult melléjük, aminek a hátsó üléséről tüzet nyitottak Tupacra. Többször is eltalálták a rappert: kétszer mellkason, egyszer a karján és a combján. Az egyik golyó egyenesen a fülébe fúródott. A mellette ülő férfi szerencsésebb volt, ő csak a repeszeket kapta.
A kiérkező mentők azonnal kórházba szállították a sztárt, ahol két műtéten is átesett. A jobb tüdeje annyira károsodott, hogy ki kellett venni. Ezután mesterséges kómába helyezték, mivel többször is megpróbált felkelni az ágyából, pedig pihenésre volt szüksége. Ez egészen szeptember 12-ig tartott, amikor is összeomlott Tupac még ép tüdeje.
Az orvosok próbálták megmenteni az életét, végül az édesanyja döntött úgy, kapcsolják le a lélegeztetőgépről. Tupac Shakurt 1996. szeptember 13-án, pénteken 4 óra 3 perckor nyilvánították halottnak. A kocsiban ülő társa a kihallgatáskor csak annyit mondott: hallott valamit, de nem látott semmit a lövöldözéskor.
Az akkor szolgálatban lévő rendőr szerint amint kiérkeztek a helyszínre, megkérdezte a férfit, mi történt, ki lőtt rá, mire a rapper csak annyit válaszolt: „B…ódj meg!”. Több embert is megvádoltak a gyilkossággal, sok elmélet van az esettel kapcsolatban. Sőt egyesek szerint Tupac meg sem halt, elrejtőzött az emberek elől, és boldogan él valahol.