Számos szakma művelése során a dolgozók nap mint nap kockára teszik az életüket. Vannak azonban hivatások, amelyek úgy roncsolják a szervezetet, hogy a munkások sokszor nem is tudnak róla.
1. Temetkezési vállalkozó
Elsőre az ember azt gondolná, ennek a szakmának nincs kockázata. Ám az elhunytakkal foglalkozók érintkeznek a formaldehiddel – amely fertőtlenítésre, tartósításra, balzsamozásra is jó –, az pedig belélegezve rendkívül káros az egészségre, és hosszú távon rákot okozhat.
2. Építőmunkás
Komoly veszélyt jelent rájuk az azbeszt, amelynek a káros hatása évekig nem mutatkozik. Az anyagot korábban tűzvédelmi és hőszigetelő tulajdonsága miatt használták, mert nem tudták, hogy mérgező anyagról van szó, amely rákot, s így halált is okozhat.
3. Festő
A szakmabeliek olyan mérgező vegyszerekkel dolgoznak nap mint nap, mint a benzol, amely a leukémia egyik legfőbb okozója. A festékekben az arzén is megtalálható, ami sajnos szintén rákkeltő.
4. Tűzoltó
A füst belélegzése hosszú távon rettentő káros. A benne lévő mérgező anyagok és a szén-monoxid roncsolja a szervezetet. A kutatók megállapították: több mint tíz százalékkal nagyobb az esélye a rák kialakulásának a tűzoltóknál, mint az átlag-embereknél.
5. Irodista
Az ülőmunka sokat árt az egészségnek. Egy 2019-es tanulmány szerint akik sokat ülnek egyhuzamban – azaz hat óránál többet –, azoknál húsz százalékkal magasabb a rákos megbetegedések aránya. Ráadásul könnyebben elhíznak a mozgásszegény életmódtól.
6. Vízi mentő
Sokan úgy gondolják, hogy csak lógatják a lábukat a parton, és egész nap nem csinálnak semmit. Pedig azon túl, hogy figyelnek a fürdőzőkre, az egészségüket is kockáztatják, ugyanis állandó UV-sugárzásnak vannak kitéve. Ez pedig megnöveli a bőrrák kockázatát.
7. Pilóta
A repülőgépek pilótafülkéjében az átlagnál magasabb UV-sugárzásnak vannak kitéve a munkájuk során. Ezzel pedig megnô a bőrrák kockázata: egy óra alatt akkora sugárzást kapnak, mint ha húsz percen keresztül lennének a szoláriumban.