A Római Katolikus Egyház feje október 23-i általános audienciáján fogadta Murányi Gergelyt, a Nemzetközi Teqball Szövetség (FITEQ) diplomáciai és jótékonysági ügyekért felelős vezetőjét. A nemzetközi szövetséget képviselő magyar szakember ezt követően Katarban járt, ahol rászoruló gyermekeknek adta át az adományként felajánlott két Teqball One asztalt.
A 2015-ben hódító útjára indult új sportág vezetői a játék folyamatos népszerűsítése mellett arra is nagy gondot fordítanak, hogy olyan projekteket támogassanak, amelyek a világ különböző pontjain élő rászorulók számára biztosítják a sporthoz, s ezáltal a jobb és egészségesebb élethez jutás lehetőségét. Ferenc pápa ennek a törekvésnek elismeréseként fogadta Murányi Gergelyt és nagyra értékelte a nemzetközi szövetség jószolgálati tevékenységét, amelynek keretében Nigéria, Madagaszkár, Kazahsztán, Burundi, Ukrajna, Kongó, de még a Szentföld rászoruló és árva gyermekei számára is adományoztak asztalokat. A vatikáni látogatás a százszázalékosan magyar fejlesztésű sporteszköz történetének egyik fontos állomásának tekinthető.
November 3-án újabb két Teqball One asztal került a legjobb helyre, ezúttal Katarban. Az egyiket az iskolákkal, sportközpontokkal és általános jótékonysági akciókkal foglalkozó Generation Amazing elnevezésű szervezet kapta, a másikat pedig a különösen nehéz helyzetben lévő Dreama nevű árvaház lakói. Az asztalok ünnepélyes átadására az október 23-i nemzeti ünnep kapcsán rendezett nagyszabású fogadáson került sor, Fodor Barnabás Magyarország katari nagykövete közreműködésével. A sporteszközöket kézbesítő Murányi Gergely, a Generation Amazing képviselőjével folytatott tárgyalása során hosszútávú együttműködésről állapodott meg katari partnerével. Mindkét fél egyetértett abban, hogy a sport erejével és annak értékeivel a világ számos térségben lehet új reményt és lehetőséget hozni a rászorulók életébe.
Amellett, hogy a labdarúgók felkészülését forradalmasító, 2015-ös bemutatása óta világszerte rekord sebességgel terjedő Teqball javítja és csiszolja a technikai tudást, miközben az állóképességet is fejleszti, tömegsportként is egyre népszerűbb. Kortól, nemtől és tudásszinttől függetlenül bárki használhatja, s ezzel a lakosság egészséges életmódjának kialakításához is nagyban hozzájárulhat. Ez pedig pontosan összecseng a sportág nemzetközi vezérkarának társadalmi elköteleződésével, amely leginkább a hátrányos helyzetű térségekbe juttatott adományok révén valósulhat meg.