Aktuális

Szobavirágok a télben – Nem kell ablak közé tenni a cikláment

Bors

Létrehozva: 2019.11.15.

Amikor odakint minden kopár, különösen örvend a szív, ha odabent virágzik valami. Főleg az azt követő szürke hetekben, hogy a karácsonyfa is a konténer mellé kerül. Sorra vesszük „a tél virágait”, hogyan érdemes bánni velük, hogy tavaszt hozzanak a lakásba.

Szobavirágok a télben – Nem kell ablak közé tenni a cikláment

Ciklámen

Megfelelő körülmények között egész télen hozza a virágokat. A legideálisabb neki a 18 fok körüli hőmérséklet. Ha sárgulnak, elszáradnak a levelei, akkor valószínűleg túl meleg van a virágnak. A közvetlen fényt nem szereti, így inkább a függöny mögé kerüljön, mint közvetlenül az ablakba vagy a két ablaktábla közé! Alulról kell locsolni, mivel nem szereti, ha a levelei nedvesek, a talajnak pedig jól kell tudnia vezetni a vizet. A cikláment – nagyságától függően – 800–1600 forintért is be lehet szerezni a nagyobb bevásárlóközpontokban is. 

Korallvirág

Ennek a növénynek az sem jelent gondot, ha a fűtés miatt szárazabb a szoba levegője, akkor is megjelennek rajta a szép, csillag alakú virágok. Szereti a közvetlen napfényt, így a délre néző ablakban tökéletes helye van. Nem igényel folyamatos nedvességet, nem is érdemes túlöntözni. Elég csak akkor vizet adni a korallvirágnak, ha már száraz a földje. Ha nagyon kusza a növény, akkor nyugodtan le lehet csípni a száraiból, hogy szebben nézzen ki. Olcsónak számít a piacon, 1000 forint környékén már hozzá lehet jutni. 

Mikulásvirág

Mivel Mexikóból származik, szereti a szobahőmérsékletet és a napfényt, ezért nagyon jó helye van az ablakban. Kedveli a párás környezetet is, így érdemes olyan helyre tenni, ahol van a közelben párologtató. Magas a tápanyagigénye is, ezért időnként szükség van tápoldatra. Közepes vízigényű, így nem kell folyamatosan locsolni, de nem is szabad elfeledkezni róla, különben kiszárad. Csak a téli hónapokban virágzik, nyáron nyugalmi időszakban van. 1000–2000 forintért hazavihető.

Begónia

Ez az a virág, amelyiknél nem mindegy, hogy melyiket veszi meg, ugyanis nem minden begónia virágzik télen. A gumós bifsztek-begónia, a nílusi begónia, valamint a Hiemalis begónia is téli virágzára lett kitenyésztve. Nagyon jó azoknak, akik keveset foglalkoznak a virágaikkal. A meleg, párás, félárnyékos helyeket kedveli, amikor pedig virágzik, akkor érdemes kéthetente tápoldatozni. Virágzás után mindig le kell venni róla a leszáradt virágokat. A begóniát 2000–3500 forint közti áron lehet beszerezni.

Jázmin

Ha jó helye van, illatos, hófehér virágokkal fogja meghálálni a gondolkodást. Nappal sok fényt igényel, éjszaka alacsonyabb hőmérsékleten érzi jól magát. A melegebb szobákba a legjobb az indonéz jázmin, ennek érdekessége, hogy virágai lila színre váltanak, mielőtt elhervadnak. Hátránya, hogy rendszeresen kell metszeni ahhoz, hogy az ágai szétágazzanak, és elkezdjen bokrosodni. A talajának mindig nedvesnek kell lennie, ugyanis nem bírja a szárazságot. A cserepes jázmint fajtától függően 2000–5000 forint között lehet megvásárolni. 

Fokföldi ibolya

Ha nem kap elegendő fényt, levelei elsárgulnak. A tűző napsugarat viszont csak a téli hónapokban viseli el, ilyenkor az ablakpárkányon is jól érzi magát. Nem bírja a hideget, 18–22 fokban érzi jól magát. Magas páraigénye miatt a konyhában vagy a fürdőszobában is szépen fog virágozni egész évben. Ezer forint alatt is meg lehet vásárolni.     Összeállította: Zsigmond Viktória

Orchidea

A csónakorchideának a hűvösebb, 10 fok körüli levegő kedvez. Öntözni is csak 2–3 hetente kell, hathetente pedig tápoldatra van szüksége. A lepkeorchideának a szobahőmérséklet tökéletes, de télen is nagy a fény- és páraigénye, így ablakban, párologtató mellett – vagy konyhában – van a legjobb helye. Tápoldatozni ezt a fajtát 3–4 hetente kell. Fajtától függően változik az ára is: 4000–7000 forint.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek