Értelmetlen vita folyt az európai uniós Általános Ügyek Tanácsának keddi, második meghallgatásán. Ugyanazok a vádak és szólamok hangzottak el, mint az előző ciklusban - nem véletlenül, Soros György emberei továbbra is bent ülnek az Európai Bizottságban, elég csak Frans Timmermansra, a testület alelnökére gondolni. A magyar kormány képviselői hiába érveltek alaposan, Soros kórusa - ahogy Kovács Zoltán fogalmazott - meg sem akarta hallani, csak ismételgették a korábbi nevetséges vádakat.
Tavaly szeptemberben fogadta el az Európai Parlament - saját szabályai felrúgásával, csalással - a Magyarországot megbélyegezni kívánó, Soros-Sargentini-jelentést. Miután a végletekig elfogult dokumentum átment az uniós döntéshozatalon, a tagállami minisztereket tömörítő Európai Unió Tanácsának asztalára került. Szeptemberben a testület tartott már egy meghallgatást, ahol Magyarországot Varga Judit igazságügyi miniszter képviselte, kedden azonban következett az újabb kör.
Mint ismert, a brüsszeli bürokraták alapvetően azt kifogásolják, hogy a magyar kormány (több más kormánnyal egyetemben) nem hajlandó asszisztálni az általuk képviselt bevándorláspárti politikához, és belemenni abba, hogy korlátlanul jöhessenek migránsok Európába. Európai színtéren az összes konfliktus a migrációs kérdésre vezethető vissza és a bevándorláspárti erők napról napra egységesen, ugyanazt hajtogatják, még akkor is, ha százszor megcáfolták őket. Az Unió története során először bizonyosodott be, hogy politikáját kívülről irányítják: az előző ciklusban a bevándorláspárti milliárdos, Soros György komoly befolyást szerzett az uniós képviselők és a bizottsági tagok körében. A saját maga által készített listáról derült ki, hogy Brüsszel tele van Soros megbízható embereivel.
Ilyen előzményeket követően került sor a keddi, az Európai Tanács finn elnöksége által összehívott meghallgatásra, ahol a tagállamok miniszterein kívül a Bizottság tagjai is jogosultak voltak részt venni. Ezen a ponton érdemes megnézni a politikai erőviszonyokat az Unió egyik legfontosabb testületében. Emlékezetes, az előző öt évben a Juncker-Timmermans páros irányította az egyik legfontosabb uniós testület munkáját, hozzájárulva a migrációs válság mélyüléséhez. Bár májusban európai választást tartottak, most egyértelműen és ismételten bebizonyosodott, hogy
Soros emberei továbbra is ott vannak a mostani bizottságban is.
Ez ellen tiltakozott Kovács Zoltán, nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár is a meghallgatást követően. Frans Timmermans az előző ciklus után a mostaniban is bizottsági alelnök lesz. A holland politikusról közismert, hogy Soros egyik legfontosabb szövetségese. Valóságos történelme van kettőjük találkozóinak, legutóbb november közepén egyeztettek.
A beszámolókból kiderült, az európai Soros-világ ugyanott folytatja, ahol abbahagyta: a meghallgatáson nem voltak hajlandóak érdemi vitát folytatni, csak a szokásos jelszavaikat hangoztatták. Ebből is látszik, a migrációpárti blokk nem a párbeszédben, hanem sokkal inkább a konfliktusok elmélyítésében érdekelt. A meghallgatás megmutatta, hogy az amerikai milliárdoshoz köthető erők a következő ciklusban ugyanolyan vehemenciával fogják támadni Magyarországot.
Előkerült Judith Sargentini utódja is. Mint ismert, a holland, zöldpárti képviselő írta az elfogultságáról ismert, jogállamisági helyzetet vizsgáló jelentést. Sargentini az európai Soros-világ tökéletes kirakatszereplője: rajta volt az amerikai milliárdos által kézben tartott uniós politikusok listáján, mindent egy lapra feltéve támogatta a bevándorlást, és régóta gyűlöli Orbán Viktor és a magyar kormány politikáját. Miután végigvitte feladatát, még május előtt bejelentette, ez volt az utolsó ciklusa.
Gyorsan találtak azonban a helyére embert: az Európai Parlament állampolgári jogi bizottsága Gwendoline Delbos-Corfieldre bízta a Soros-Sargentini-jelentés további gondozását. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a Magyarország elleni eljárásban a francia zöldpárti képviselő fogja képviselni az EP álláspontját, szükség esetén pedig elkészíti a parlament következő állásfoglalását és tárgyal az intézmény nevében.
A bevándorlásellenes blokk már a biztosjelöltek meghallgatásának idején megkezdte a támadást: a legmagasabb szinteken próbálták megakadályozni Várhelyi Olivér bővítési biztossá választását. Mint ismert, a magyar kormány a Magyarország Európai Unió melletti állandó képviseletének korábbi vezetőjét jelölte a tisztségre, amit Ursula von der Leyen bizottsági elnök támogatott. A csata azért alakult ki, mert Várhelyi az egyik legfontosabb portfóliót kapta volna, ez viszont nem nyerte el a Soros-blokk tetszését. Az ellenakció odáig fajult, hogy hazai titkosszolgálati értesülések szerint Soros György felhívta telefonon Daniela Schwarzert, a Német Külpolitikai Társaság (DGAP) igazgatóját, és azt kérte tőle, járjon közben Angela Merkel német kancellárnál Várhelyi jelöltségének elkaszálásában. Végül Schwarzer közbenjárása elmaradt, Sorosék próbálkozása sikertelen volt.
Az Európai Parlament által indított, a hetes cikk szerinti eljárás tendenciózus, Magyarország és a magyar kormány elleni hadjárat, amelynek a Soros-szervezetek a gerjesztői- mondta Kovács Zoltán, a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára a vita után.
A Soros-szervezetek újabb és újabb jelentéseket adnak ki Magyarországról, ezzel pedig lehetetlenné teszik, hogy ez a joginak álcázott politikai eljárás egyszer véget érjen - tette hozzá.