Bodrinak hívják a Zsigulit, amivel a somogyhárságyi plébános nekivág a Bamako Ralinak. A cél nemes, Molnár Attila tanszereket is visz majd adományként.
Biztonsági okokból inkognitóban vesz részt a Bamako Ralin a somogyhárságyi plébános. Molnár Attila a falubeli kísérőjével, Fáth Gergellyel vág neki a 8300 kilométeres útnak! Mégpedig a Bodri becenevű, 1984-es Zsigulival indulnak a ralin, amelynek célállomása most Sierra Leone fővárosa, Freetown lesz.
– Nem vágyom vértanúságra, ezért civilként veszek részt a versenyben – mondta a Borsnak viccelődve a plébános, aki elővigyázatosságból nem fedi fel magát az út alatt. – Még a jogosítványomat is ki kell cserélnem, mert a fotón papi ruhában vagyok, ami nem biztos, hogy jól venné ki magát, amikor muszlim országokon haladunk át – tette hozzá a Gyergyószentmiklósról származó Molnár Attila.
– Szeretnénk adományokat gyűjteni egy Sierra Leone-i kútfúráshoz, ezzel is segítve több száz ember ivóvízellátását, valamint a Pécsi Tudományegyetem jóvoltából írószereket, füzeteket és ruhaneműt viszünk a rászoruló afrikai térségekben tanuló fiatalok számára. Sőt az út végén a Zsigulit is odaajándékozzuk valakinek.
Molnár Attila tizennégy falunyi gyülekezete már most aggódik a papjuk miatt – a plébánosnak el kellett kéretőznie a Kaposvári Egyházmegye püspökétől, aki gondolkodás nélkül elengedte, azzal a feltétellel, hogy a helyettesítésről neki kell gondoskodnia
– Az utat a 2020-ban Magyarországon megrendezett Eucharisztikus Kongresszus tiszteletére ajánlom fel, az úttól remélek egy pozitív belső változást, az ismeretlentől pedig félelem is van bennem.
Bodrira, amelyet egyébként amatőr ralikon használnak, még ráncfelvarrás vár, mert így nem bírná ki az utat.
– Ami biztos, a futómű megerősítése, fékrendszer-felújításra és speciális gumikra van szükség, de viszünk magunkkal néhány alkatrészt, de nem aggódunk, mert azon a környéken nem ritka ez a típus – tette hozzá a plébános kísérője, Fáth Gergely, aki még a nagyapjától örökölte a piros Zsigulit.