Aktuális

Gondolta volna? A folyékony szappan jobban szárít, mint a tömb

Zs.V. 

Létrehozva: 2019.12.05.

Gondolta volna? A folyékony szappan jobban szárít, mint a tömb

Örök di­lemma, hogy melyik szappan jobb, a folyékony vagy a tömb kiszerelésű? Bár utóbbi jóval régebbi, a folyékony viszont gyorsan átvette a helyét. Sokan azért mondtak le a tömbről, mert azt gondolják, hogy a folyamatos fogdosás miatt sok baktérium te­lepszik meg rajta.

Leszedi a zsírt

Télen a betegségek elkerülése miatt jó, ha az ember odafigyel a rendszeres kézmosásra, azonban a már eleve száraz kézfejnek bizony nem mindegy, hogy mit használunk.

– Mint szakértő, mindenképp a tömb szappanokra szavazok – kezdte dr. Nagy Zsuzsanna bőrgyógyász. – Ennek magyarázata nagyon egyszerű: a tömb szappanról nem lehet olyan nagy mennyiségű detergenst, azaz maró hatású anyagot ledörzsölni. Ennek az anyagnak az a célja, hogy leoldja a bőr felszínéről a koszt, amivel együtt a zsírt is leszedi – magyarázta a szakértő. A folyékony szappanoknál ezt az anyagot nagy dózisban kapja meg a bőr, ami miatt eltűnik a felszín védőrétege.

– Ma már szerencsére lehet olyan szappanokat kapni, amik már eleve habosan jönnek ki a tartályból. Ezt azért találták ki, hogy a folyékony szappan se legyen olyan tömény, így ne irritálja a bőrt – adott tanácsot a szakértő. Általában ezt a fajtát a repülőtereken, ét­termekben és plázák mosdóiban találhatjuk meg.

Próbálgasson!

Ahány ember, annyiféle bőrtípus. Mindenkinek másra van szüksége, ami az egyik embernek jó, az a másiknak nem. – Nem mondom azt, hogy nem szabad illatosított szappant használni, mivel ez nem igaz. Akinek nincs semmi problémája ettől, az nyugodtan mossa vele a kezét, de akinél irritáció lép fel, keressen másmilyen kézmosót – véli a doktornő. Vannak olyan emberek, akiknek a bőre nem érzékeny a bolti szappanban található anyagokra, míg mások csak a természeteset tudják elviselni.

– Mindenki találja meg azt, ami számára a legjobb, legyen az boltban vásárolható, természetes vagy kézműves szappan, a lényeg, hogy ne irritálja a bőrt, és ne is szárítsa ki túlságosan.

Tilos a forró víz!

A nagy hidegben sokan forró víz alá dugják a kezüket. Ne tegyék!

– Lehet, hogy jólesik, ha meleg vízben mossa meg a kezét, de ez nagyon nem jó. Ez ugyanis még jobban bántja a védőréteget, ami a hideg és a szappan miatt már eleve rossz helyzetben van. Langyos, maximum enyhén meleg vízben szabad csak kezet mosni. Az érzékeny bő­rűeknek télen tilos mosószeres vízben, akár csak három bögrét is elmosni! A vegyszer és a víz szintén szárít, ezért ilyenkor érdemes gumikesztyűt húzni – figyelmeztet a bőrgyógyász, majd hozzátette, hogy télen elengedhetetlen a kézkrémek használata is, amelyek megakadályozzák a száradást, így a bőr kipirosodását, valamint a fájdalmat is. Kell a kesztyű A szakértők nem győzik hangsúlyozni, hogy még a legkisebb távra is mindenképpen fel kell venni a kesztyűt.

– Télen kint hideg a levegő, míg benn meleg és száraz. Ez a kettő együtt egy rettentôen nagy fokú bőrszárazságot eredményez. A hideg miatt a kéz bőré­nek természetes védőrétege megdermed, ezután pe­dig összetöredezik, így természetesen egyáltalán nem tudja betölteni a védelmi funkcióját – figyelmeztet dr. Nagy Zsuzsanna.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek