Aktuális

Kísértetek őrzik a titokzatos aranybányát

R. K.

Létrehozva: 2019.12.02.

Kísértetek őrzik a titokzatos aranybányát

Félméteres tömbök

Az úgynevezett Babona-hegység az Egyesült Államokban, Arizona államában, Phoenixtől keletre fekszik, és mintegy 16 ezer hektáron terül el. Számos legenda kering a heggyel kapcsolatban, ami nem is csoda, hiszen nincs még egy olyan rejtélyes hely Amerikában, ahol ennyi ember tűnt volna el rendkívül misztikus körülmények között. Az aranyláz közepette számos aranyásó érkezett a környékre a meggazdagodás reményében.

A legismertebb történet szerint köztük volt egy Jacob Waltz nevezetű férfi is, aki Németországból tette át székhelyét a tengerentúlra, hogy új életet kezdjen. Származása ellenére azonban csak úgy hívták: a holland. Az öreg férfi valamikor az 1800-as évek második felében kutakodott a Babona-hegységben, amikor találkozott néhány apacs indiánnal, akik állítólag megmutattak neki egy aranybányát. A holland nem hitt a szemének, amikor belépett a bánya bejáratán: hatalmas, félméteres aranytömböket látott, az indiánok pedig megengedték neki, hogy bőségesen kiszolgálja magát.

Térkép a kincshez

Az öreg kincsvadász hamar feltűnést keltett Phoenixbe visszatérve, ugyanis mindenhol arannyal fizetett, ami ráadásul rendkívül tiszta volt. A hollandot árgus szemekkel követték a hegyekbe az irigy kincsvadászok (ahol minden évben több hónapot töltött), de valahogy mindig lerázta őket, a követők közül pedig sokan rejtélyes módon eltűntek. Öregkorára Waltz visszavonultan élt, mivel sokat betegeskedett. Halálos ágyán a róla mindig gondoskodó párjának, Juliának állítólag hálából adott egy térképet, amely elvezet a kincshez. A nő ebben meglátta az üzleti lehetőséget, és árulni kezdte az atlaszt, 7 dollárért. Jó pénzt keresett rajta, 1892-ben pedig valósággal ellepték a kincsvadászok a Babona-hegyet, de a holland bányáját sosem találta meg senki.

Az aranyláz máig sem csitult: becslések szerint ma is évente 8 ezren próbálnak szerencsét a veszélyes hegyekben. A holland azonban a valóságban csak egy hétköznapi aranyásó volt, aki igazából nagy szegénységben halt meg. Története akkor vált széles körben ismertté, amikor egy híres kincsvadász, Apolph Ruth 1931-ben bejelentette: három mexikói férfitől kapott egy térképet, ami biztosan egy aranybányához vezet. El is indult a Babona-hegységbe, de nyoma veszett. A maradványait és a koponyáját – rajta két golyó ütötte lyukkal – fél évvel később találták meg.

Járőröznek a területen

Egyesek úgy tartják, hogy a furcsa eltűnések és halálesetek mögött földöntúli erők állnak. Egészen pontosan a Babona-hegység szellemei, a Tuar-Tumok, azaz a Kicsi Emberek. Ők az apacs legendák szerint nem tűrik, ha háborgatják az otthonukat. Ha ez még nem lenne elég, állítólag az ezen a területen elhunyt szerencsevadászok kísértetei is őrjáratoznak. Más indián történetek viszont arról szólnak, hogy a Tuar-Tumok őrzik a Pokol kapuját is a Babona-hegységben.

Túrázók is eltűnnek

A Babona-hegységben eltűntekről és meghaltakról számos dokumentumfilm készült az utóbbi években. 2009 novemberében például egy férfi kempingezni indult a hegyekbe, de annak ellenére, hogy tapasztalt túrázó volt, nyoma veszett. Holttestét egy szakadék mélyén találták meg később. A szakértők úgy vélik, logikátlanul zuhant le, nem találtak rá magyarázatot. Kilenc éve pedig három férfi veszett oda, ők együtt indultak a kincsért. Sátrukat és autójukat hátrahagyták. Sokáig keresték őket, de csak egy év múlva találták meg a maradványaikat. Azóta sem tudni, mi történt velük pontosan.     

Ha ötlete van vagy témát javasol, írjon! Várjuk levelét erre az e-mail címre: [email protected] 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek